AMD A10 7870K ve MSI A68HM-E33 v2 Sistem

Archidect

Hectopat
Daha fazla  
İlk olarak forum işlerinde yeniyim bir yanlışım olduysa kusura bakmayın.

Konuya gelecek olursak Toplayacağım sistemim şöyle. ( Bütün parçaları eklemedim soracağım şey için gereksiz diye).

AMD A10 7870K
MSI A68HM-E33 v2 soket Fm+2
Kingston 8GB (4x2) DDR 3 1600MHZ XMP hyper beast CL9.(Özellikle AMD işlemci uyumu için aldım)

Sistemi toplarken Technopat'ın 1500TL oyun pc si toplama rehberinden yararlandım dört tane sorum var.

1-300W bir güç kaynağı yeter mi ? (Hali hazırda yepyeni bir güç kaynağım var ve gereksiz harcama yapmak istemiyorum).
2-RAM'lar 1600MHZ destekliyor ancak XMP özelliği var.2400MHZ hızda çalıştırısam hasar alırlar mı?(Daha iyi bir RAM önerisi de yapabilirsiniz).
3-Anakart 2133mhz destekliyor ama Teknopat'ın videosunda XMP özelliği ile 2400MHZ ye çıkardılar RAM frekanslarını ikilemde kaldım.Anakart 2400MHZ ram frekansını destekler mi ?
4-Birde buna R7 240 model bir ekran kartı takıp Dual Graphics yapıcam. 300W PSU yeter mi?(Güç kaynağı yeni farkeder mi bilmem.)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    6,2 KB · Görüntüleme: 125
Son düzenleyen: Moderatör:
Ramleri 2400mhz almalısın. 300W psu yeterli. Dual Graphics'in performansı tatmin edici değil tavsiye edilmiyor. Ekran kartı alabilecek bütçen varsa Apu toplamak yerine daha hesaplı bir Athlon işlemciyle güzel bir ekran kartı almak daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı