AMD A10 7890K O.C yapma

Sistemim:
Yapmam gereken voltaj değerleri ve hız aşırtma değerlerini verebilir misiniz? Kaç dereceye kadar sıcaklık değerleri sorun olmaz?
Bu anakarttan bende almayı düşünüyorum O.C. için biosta hazır olarak işlemci uyumlu overclock profilleri var diye biliyorum.
Sana yardımcı olan çıkmaz ise deneme yanılma yöntemiyle amd overdrive programında değerleri yükseltmeye çalış en stabil hali mutlaka bulabilirsin tahminimce.

Biosta hazır profiller varmı bilmiyorum ama ben suan oc yaptım ve sorunsuz calısıyo prime95 te de test yaptım sorun olmadı 4.6 ghz cıkardım ve voltaj verdim cpu ya 1.4 yani +0.14 diğerinede +0.12 sizce arttırıyımmı değerleri

BU apunun gpu çekirdek hızını nası oc yapabilirim biostan yukseltiyorum ama hep 866 da kalıyo geçmiyo

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki gibi Amd overdrive kullanarak 1300 MHZ lere kadar cikarabilirsin

Kendim i sekilde overclock olmadan 1.2 ye kadar yukseltip kullanmistim sende işlemci overclocklu 1.3 ü rahat destekler diye düsünüyorum.

Overdeive ile o gpu hızını yukseltince ekran gidip geliyo yani goruntu surucusunu başlatmaya çalışıyo tekrar ondan sonra kapatıp açıyorum işte açtığımda bakıyorum yine 866 ama kaydediyor neden olmuyo anlamadım bi yardımcı olurmusun voltaj felan mı gerekiyo @byAGK

yaptım saolun

Overdeive ile o gpu hızını yukseltince ekran gidip geliyo yani goruntu surucusunu başlatmaya çalışıyo tekrar ondan sonra kapatıp açıyorum işte açtığımda bakıyorum yine 866 ama kaydediyor neden olmuyo anlamadım bi yardımcı olurmusun voltaj felan mı gerekiyo @byAGK

yaptım saolun
Kusura bakma cezalıydım cevap yazamadim ama hallettiysen sıkıntı yok keyifli günlerde kullan[emoji16]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı