AMD A10 7890K ve ASUS R9 390X Sistem Toplama

efelerinefesi98

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir sistem toplamak istiyorum ve yanlışı varmı onu öğrenmek istiyorum @Recep Baltaş
  • AMD A10 7890K
  • ASUS R9 390X DirectCU III Gaming 8 GB
  • Gigabyte F2A88X-D3HP
  • Kingston 480 GB UV300
  • WD 3.5'' 1 TB Caviar Black
  • GSkill 8 GB (2x4 GB) RipjawsX DDR3 2400 MHz CL11 1.65V
  • Cooler Master RC-K350 600W MidT
  • AOC 21.5'' G2260VWQ6 1ms FHD ABL FreeSync
APU seçmemin sebebi ekran kartını hemen alamayacak olmam ve soğutucu almamamın sebebi de AMD'nin Wraith soğutucusunu kullanacak olmam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayara ayırdığın fiyatı yazarsan apu yerine güncel sistem önerebiliriz . Ayrica apu yerine skylake bir sistem toplana bilir ve ileriye yönelik olmuş olur yakin zamanda zen teknolojili işlemcilerde çıktıktan sonra ddr3 ramler artık eskide kalmaya başlıcak bunlari dikkate alarak kendin veya burda konu yardimlariyla daha iyisini toplana bilir

Bu bütçeye APU sistem toplanmaz. İ5 Skylake serisi sistem toplanır. Ekran kartı olarak Asus R9 390X yanlış seçim ve soğutması kötü olan bir kart. Ekran kartı olarak bu fiyata RX 480 modelini alabilirsin. İşlemciyi de İ5 6500 modeli al, ya da herhangi bir Skylake İ5 model de olabilir. Anakart olarak B150 ve H170 modellerinden birini al. RAM olarak en az 8 GB DDR4 modelinden birini al. Ekran kartını hemen almayacaksan sistemin o şekilde alınabilir. Tam olarak bütçen ne kadar?

5.000 TL bütçe var ama yine de apu toplayacağım çünkü apuların grafik işlemcileri daha iyi -ekran kartı olmadan- ve bana da o lâzım zaten ve ekran kartı olarak da rx 480 alabilirim BERWAR beyin dediği gibi

APU bütçesi düşük olan kullanıcılar için çıkarılmış bir seridir. Ekran kartına parası yetmeyenler ilerde ekran kartı almak isterlerse APU belli bir süre işleri görmeye olanak sağlıyor. 5000 TL'ye APU almak paranı çöpe atmak demektir. 1500 TL üstü parası olan kullanıcılar kesinlikle APU sistem tercih etmemelidir.

5000 Tl ye APU alınmaz. Paranızı çöpe atmayın

Dosya Ekleri

• 5000tl.png
    5000tl.png
    19,1 KB · Görüntüleme: 95
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı