AMD A10 7890K vs Intel i3 6100

sythn

Hectopat
Daha fazla  
1 ay içinde oyun amaçlı bir sistem toplayacağım fakat 7890k modelini beklemek ile i3 skylake sistem toplamak arasında kararsızım. Bütçem 1000-1200 lira arasında olacak ve skylake alırsam bir süre dahili grafik işlemcisi ile oyunları oynayıp daha sonra uygun bir ekran kartı almayı düşünüyorum.
Sizce bütçeyi de göz önünde bulundurarak 7890k modellerinin çıkmasını mı beklemeli yoksa i3 sistem mi toplanmalı?
Bu bütçe için daha iyi bir sistem öneriniz var mıdır? (HDD almayacağım)
Casper mid-tower kasa var elimde,sistemde onu mu kullanmalı(yeni kasa çok gerekli değilse uyumlu olacaksa kullanmayı düşünüyorum.) yoksa yeni kasa mı almalı?
Ayrıca çok ufak bir soru ; B150m bazooka anakartlar önerilirken h110m pro vd anakartlara göre daha ileriye dönük olduğu belirtiliyor. Bu anakartı h110m ' den daha ileriye dönük yapan özellikleri (nitekim şiddetle tavsiye ediliyor.) nelerdir?
Teşekkürler.

1200Tl'ye x4 840+R7 250 alınmalıdır. Oyun oynayacaksan sana ram oyun oynatmaz sisteminin ömrünü biraz daha uzatır.
Hocam teşekkür ederim yanıtınız için.Rica etsem bu bileşenlere sahip bir sistem toplayabilir misiniz?
WD 500GB harddiskim mevcut onu kullanmayı düşünüyorum.Kasa ve PSU olarakta eklediğim resimlerdeki ürünler mevcut,mümkünse onları kullanmak istiyorum.
@Westernpeep

@MasterofTechnology
@JaroxJamaica

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    972,5 KB · Görüntüleme: 351
  • 2.jpg
    2.jpg
    970,4 KB · Görüntüleme: 245
  • 3.jpg
    3.jpg
    871,3 KB · Görüntüleme: 304
Hocam çok teşekkür ederim ilginiz için,cevabınızdan anladığım kadarıyla elimdeki kasayı kullanamıyorum.
Son olarak @JaroxJamaica da yorum yaparsa tamamen netleştirip alacağım artık.

Yeni kasa almanız sizin yararınıza olur. Eski kasa'yı kullanabilirsiniz fakat USB 3.0 desteği yok. Ayrıca zaten yeniden bir PSU almak zorundasınız. Kasa ile beraber upgrade etmeniz daha iyi olur.

Yeni kasa almanızsizin yararınıza olur. Eski kasa'yı kullanabilirsiniz fakat USB 3.0 desteği yok. Ayrıca zaten yeniden bir PSU almak zorundasınız. Kasa ile beraber upgrade etmeniz daha iyi olur.
Hocam şöyle söyleyeyim ; şuan için en çok gereken bileşenleri alıp daha sonra diğer bileşenleri tamamlamayı düşünüyorum. Çünkü sistem için ayırdığım bütçe bir anda elime geçmeyecek ama ben bir an önce bir yerlerden başlamak istiyorum. Usb 3.0 desteği olmadan kullanılabilir durumda olacaksa kasayı bir süre sonra almayı düşünüyorum. Bu süre içindede yeni bir psu alıp,kasayı sonra almak daha mantıklı gibi, tabi uygun fiyatlı bir PSU önerirseniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı