AMD A4-5000 sistem Windows 11 kaldırır mı?

neuroxx

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Microsoft Windows 11 için hangi işlemciler kaldırıyor diye bir site gördüm ama işlemcimi göremedim kaldırır mı benimki?

AMD A4-5000 150 GHz.
12 GB RAM.
AMD Radeon HD 4600 1 GB.
SSD 222 GB (SSD 250 GB diyor 222 olarak çıktı xd)

Arkadaşlar Microsoft Windows 11 için hangi işlemciler kaldırıyor diye bir site gördüm ama işlemcimi göremedim kaldırır mı benimki?

AMD A4-5000 150 GHz.
12 GB RAM.
AMD Radeon HD 4600 1 GB.
SSD 222 GB (SSD 250 GB diyor 222 olarak çıktı xd)

222 olarak çıkması normal. Çalıştırıp çalıştırmadığını ise şu konuya bakarak öğrenebilirsiniz.

Akıcı bir deneyim yaşamanızın mümkün olduğunu zannetmiyorum. Şayet Microsoft son anda fikrini değiştirip açıkladığı neslin 6 nesil öncesine de destek vermeye karar vermezse ki bu neredeyse imkansız, tam sürüm Windows 11 güncellemesini almayacaksınız. Lakin Windows Insider'a geliştirici seviyesinden üye olabiliyorsanız, bilgisayarınız buna izin veriyorsa indirip deneyebilirsiniz. Windows 10'a nazaran bir tık sancılı olabilir ama korkunç performans sorunları yok gibi görünüyor şimdilik. En azından ben karşılaşmadım, zannediyorum siz de karşılaşmazsınız. Performans sorunları abartılacak düzeyde değil evet ancak deneyim baltalayan ciddi hatalar var. Başka bir başlığın altına yazdığım mesaj ile açıklamak istiyorum.

'' Laptop kullanıcısı iseniz karşılaşabileceğiniz çok ciddi ama çözümü çok basit hatalar var. Laptopunuza Windows 11 yüklerken kesinlikle İngilizce sürüm yükleyin, ayriyeten Türkçe Klavye yükleyebilir ya da mevcut Türkçe sisteminize 50-100mb civarında bir dosyayı ayarlarda ilgili sekmeden indirerek bilgisayarın dilini İngilizce yapabilirsiniz. Türkçe sürümde, İngilizce sürümde olmayan ve kullanıcı deneyimini inanılmaz baltalayan hatalar var. Bunlardan birisi bilgisayarı kullanmanızı tamamen engelliyor, çözümü de dediğim gibi bilgisayar dilini İngilizce yapmak ve ayarlar sekmesine giriş yapabilmek için bilgisayarı fişten çekip tuşuna basılarak yeniden başlatmak. Bütün bu bahsettiklerimi göze alıyorsanız ve yeni sürüm için heyecanlı iseniz yükleyebilirsiniz.''

222 olarak çıkması normal. Çalıştırıp çalıştırmadığını ise şu konuya bakarak öğrenebilirsiniz.

Baktım fakat bilgisayarınız kaldırmıyor Windows 10 güncellemelerine devam edeceksiniz diyor.
Akıcı bir deneyim yaşamanızın mümkün olduğunu zannetmiyorum. Şayet Microsoft son anda fikrini değiştirip açıkladığı neslin 6 nesil öncesine de destek vermeye karar vermezse ki bu neredeyse imkansız, tam sürüm Windows 11 güncellemesini almayacaksınız. Lakin Windows Insider'a geliştirici seviyesinden üye olabiliyorsanız, bilgisayarınız buna izin veriyorsa indirip deneyebilirsiniz. Windows 10'a nazaran bir tık sancılı olabilir ama korkunç performans sorunları yok gibi görünüyor şimdilik. En azından ben karşılaşmadım, zannediyorum siz de karşılaşmazsınız. Performans sorunları abartılacak düzeyde değil evet ancak deneyim baltalayan ciddi hatalar var. Başka bir başlığın altına yazdığım mesaj ile açıklamak istiyorum.

" Laptop kullanıcısı iseniz karşılaşabileceğiniz çok ciddi ama çözümü çok basit hatalar var. Laptopunuza Windows 11 yüklerken kesinlikle İngilizce sürüm yükleyin, ayrıyeten Türkçe klavye yükleyebilir ya da mevcut Türkçe sisteminize 50-100 MB civarında bir dosyayı ayarlarda ilgili sekmeden indirerek bilgisayarın dilini İngilizce yapabilirsiniz. Türkçe sürümde, İngilizce sürümde olmayan ve kullanıcı deneyimini inanılmaz baltalayan hatalar var. Bunlardan birisi bilgisayarı kullanmanızı tamamen engelliyor, çözümü de dediğim gibi bilgisayar dilini İngilizce yapmak ve ayarlar sekmesine giriş yapabilmek için bilgisayarı fişten çekip tuşuna basılarak yeniden başlatmak. Bütün bu bahsettiklerimi göze alıyorsanız ve yeni sürüm için heyecanlı iseniz yükleyebilirsiniz."

Masaüstü kasam var kaldırır mı yani performansım nasıl olur?
1624973254344.png
benim pc bi garip xd hdd diyo

Baktım fakat bilgisayarınız kaldırmıyor Windows 10 güncellemelerine devam edeceksiniz diyor.

Masaüstü kasam var kaldırır mı yani performansım nasıl olur?

Eki Görüntüle 1089142benim pc bi garip xd hdd diyo

Microsoft Sağlık Kontrol yazılımı üzerinde Windows 11 uyumlu gözükmeyen bilgisayarların uyumlu gözükmeme sebebi işlemci desteği ya da TPM ise şimdilik Windows 11 insider sürümü kullanabilecek lakin tam sürümü alamayacak. Bilgisayarınızın ayarlar bölümünden Windows Insider programına kayıt olup geliştirici olarak kayıt olup olamadığınızı kontrol edin. Geliştirici olarak kayıt olmanıza izin veriyorsa Windows 11 kurabilirsiniz. Performans konusuna gelirsek, oyunlarda ben denememiş olsam da deneyimlerini aktaran kişilere göre herhangi bir problem yok. Genel kullanımda da kesinlikle Windows 10 kadar stabil değil ama kullanılabilir durumda. Çok sayıda, yer yer kullanıcı deneyimine zarar veren ufak hatalar var. Şu ana kadar benim ve deneyimlerini okuduğum kişilerin karşılaştığı büyük hata sayısı az ve çözümleri biliniyor. Bu ufak hatalar sürekli olarak yayınlanacak güncellemelerle giderilecek ancak muhakkak yerine yeni ufak hatalar ve muhtemelen zaman zaman büyük hatalar gelecek. Erken erişimdeki bir yazılımı kullanmanın kötü yanlarını göze alabiliyorsanız ve bilgisayarınız Windows Insider'a geliştirici seviyesinde katılmanıza izin veriyorsa bence Windows 11 deneyebilirsiniz. Gelecekte karşılaşacağınız, karşılaşacağımız hatalarda da bu gibi forumlarda tartışarak kendimizce çözümler bulabileceğimizi düşündüğüm için ben gönül rahatlığıyla Windows 11'e geçtim. Ama ikinci bilgisayarımda geçtim, sizin için hayati önem taşıyan bilgisayarınıza yüklemenizi hala tavsiye etmiyorum. USB'yi takar, formatı atar, Windows 10'a geçerim deme lüksünüz yoksa hiç bulaşmayın.

Tamam Windows 10 damı kalayım tercihiniz ne.
LAN ne oluyor bilgisayara bir şey oluyor

1624974254358.png

güncelleme olmuyor pc de laaaa
1624974560085.png

:d

Dosya Ekleri

• 1624974262610.png
    1624974262610.png
    57,5 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Tamam Windows 10 damı kalayım tercihiniz ne.
LAN ne oluyor bilgisayara bir şey oluyor

Eki Görüntüle 1089180
güncelleme olmuyor pc de laaaa
Ben olsam Windows 10'da kalırdım. Cebimde Windows 10 format diski ile geziyor olmasam, bilgisayarımın içinde önemli dosyalarım olsa ben bulaşmazdım. Windows 11 tamamen bozuk çıksa bile en fazla hayatımdan yarım saat eksilir deme lüksüne sahip olduğum için kurdum ben. Sizin bilgisayarınızda daha kıymetli dosyalarınız ve işleriniz, bir hata yaşanıp da silinmesi durumunda canınızı sıkacak oyunlarınız varsa kurmayın.

He bu arada korkmayın. Güncellemeyi indirirken bir sorun çıkmıştır, bilgisayara bir şey olmaz.

Geri
Yukarı