Amd A6-6400K Boot Sonrası Yeşil Çizgiler Oluşma Sorunu

Hardware_Lover

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar Uefi Windows 10 Pro x64 kuruludur. Sistemin özelliklerini yazayım önce.
A6-6400k Apu
8 Gb Corsair 1600MHz Ram cl9
Gigabyte f2a68hm-ds2 anakart (Bios f2d sürümü günceldir.)
WD Caviar Black HDD 7200 rpm 64 mb cache Sata 3
TX 350W 8 pin cpu power girişli PSU (Daha alalı 1 hafta olmadı ama problem 2 aydır var. Zaten makine 2 aylıktır.)
Sistem uefi olmadan önce ve uefi olduktan sonrada aynı problem devam etmektedir. Tam anlatacak olursak kuzey köprülerinde ısınma göremedim ve uefi windows boot ettikten sonra bağlı donanımların ışığı yanıyor vs. ve sonra siyah ekranda yeşil ve kırmızı çizgiler beliriyor. Ama bu sorunu bilgisayarı ilk açtığımda her şey normal çalışıyor ve reset atmam gerekiyor o zaman yaşıyorum 1 kere mis gibi çalışıyor ama 2. ye aynı durum söz konusu değil.
1vYLDp.jpg
nMARml.jpg
Val0Xr.jpg

Ekran Alıntısı 2.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Kardeş kesin cevap vereyim o işlemciye o psu yetmez onun yuzunden benim eski pc de oluyordu aynısı. Yeni ekran kartı takmıstım psu yetmedigi icin cizgiler çıkıyordu en az bi 500 w gerekli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeş kesin cevap vereyim o işlemciye o psu yetmez onun yuzunden benim eski pc de oluyordu aynısı yeni ekran kartı takmıstım psu yetmedigi icin cizgiler çıkıyordu en az bi 500 w gerekli .
Sistem zaten 200w altında çekiyor. :D
Test makineleri ile test edildi watt değerleri ve 350w fazla da zaten.

Bilgisayar hdd ışığını kesince yeşil çizgili görüntüler geliyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı