AMD A6 6400K Tabanlı Sistem Toplama

İleriye yönelik upgrade yapılabilir bir anakart ŞART !
Oyun için işlemci önemli INTEL için I5 ten altı yalan
Oyun için ekran kartı işlemci kadar önemli NVIDA için GTX750 den altı boş
Oyun için ram ( önbellek ) önemli fakat bunlarda işimizi hayli görür
Gelelim intel üstünde durmama, aynı fiyata yakın AMD toplasak bile INTEL in verdiği performansı veremez, sebep çok açık aslında.
Ekran kartı olarakta Nvidia üstünde durmamın sebebi aynı fiyatta AMD ekran kartı alsakda Nvidia nın içinde bulundurduğu PhysX neredeyse ekstra 1 ekran kartı varmış gibi performans verdiği için tercih sebebidir.
Bu sistemi almaya karar verirsen sana ekstradan bir önerim olacak; SSD kullanman.
Sebebi ise; bu kadar hızlı bir bilgisayarda HDD nin yavaşlığına takılıp kalman seni sinir eder ve büyük ihtimal ile bana küfür edersin, senin önerdiğin sisteme ediyim diye. Bunu önlemek için önerimde SSD yi eklemedim ama alabilirsen 120GB bile yeter sadece sistemi kurmak için. Oyunları 1TB lik alana atabilirsin. Bilgisayarındaki hızın farkına o zaman varacaksın ;)
Bu pc ile GTA 5 de Crysis 4 de Battle field 5 de ne istersen oynayabilirsin. ( Ultra ayarladra oynamak için 30.000TL harcayanlar var onu unut )
Şimdiden iyi eğlenceler :)
intelnvidiaoner%C4%B0.jpg

Neden küfür edeyim ki :) Ve ayrıca teşekkürler yardımın için :D Ama o 4 GB VRam ekran kartı da pek kötü değil gibi göründü, ama neyse kısaca size danışmam iyi olmuş :D

Son düzenleyen: Moderatör:
İleriye yönelik upgrade yapılabilir bir anakart ŞART !
Oyun için işlemci önemli INTEL için I5 ten altı yalan
Oyun için ekran kartı işlemci kadar önemli NVIDA için GTX750 den altı boş
Oyun için ram ( önbellek ) önemli fakat bunlarda işimizi hayli görür
Gelelim intel üstünde durmama, aynı fiyata yakın AMD toplasak bile INTEL in verdiği performansı veremez, sebep çok açık aslında.
Ekran kartı olarakta Nvidia üstünde durmamın sebebi aynı fiyatta AMD ekran kartı alsakda Nvidia nın içinde bulundurduğu PhysX neredeyse ekstra 1 ekran kartı varmış gibi performans verdiği için tercih sebebidir.
Bu sistemi almaya karar verirsen sana ekstradan bir önerim olacak; SSD kullanman.
Sebebi ise; bu kadar hızlı bir bilgisayarda HDD nin yavaşlığına takılıp kalman seni sinir eder ve büyük ihtimal ile bana küfür edersin, senin önerdiğin sisteme ediyim diye. Bunu önlemek için önerimde SSD yi eklemedim ama alabilirsen 120GB bile yeter sadece sistemi kurmak için. Oyunları 1TB lik alana atabilirsin. Bilgisayarındaki hızın farkına o zaman varacaksın ;)
Bu pc ile GTA 5 de Crysis 4 de Battle field 5 de ne istersen oynayabilirsin. ( Ultra ayarladra oynamak için 30.000TL harcayanlar var onu unut )
Şimdiden iyi eğlenceler :)
intelnvidiaoner%C4%B0.jpg
''Oyun için ekran kartı işlemci kadar önemli'' burda bi terslik var

30.000 TL lik bir pc bile toplasan ve içinde HDD var SSD yoksa dosya açılış hızı internete giriş hızı pc açılış hızı seni hayal kırıklığına uğratcaktır.
SSD bildiğin RAM gibi hızlı çalışır. örnek olarak sana bir video izleteyim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Özellikle Windows 7 için SSD şart, biliyorsundur Windows 8.1 hızlı bir sistem fakat hala tam olmamış yani Windows 7 daha performanslı diyebilirim.

İşlemciyi düşürmekle iyi yapmışsın. Zira FX8'ler de aynı mimariye sahip, daha sonra 8 çekirdekli bir işlemciyle yenileyebilirsin.
Ram'lerini Kingston seçmemeni tavsiye ediyorum, bence Corsair seç, veya en azından Gskill. Benim sana yazmış olduğum ramler ideal olacaktır.
Monitörünü de 18.5"inç sakın alma, değmez. monitörünü de yıllar boyunca kullanacaksın, belki kasandan daha uzun süre. O yüzden kesinlikle en az 21.5" ekran al derim. Hatta gerçekten gerekirse bunun için 4GB ram ile başlayabilirsin.

Aga arkadaş performans ürünü değil, bütçe topluyor farkında mısınız? Ve bütçe toplarken adama 128'bitli ekran kartı ve İntel işlemci sunuyorsunuz bunun da farkında mısınız? Hadi İntel olmasını geçtim, cidden, 128bit Ekran kartı ne aga? Yapmayın etmeyin öyle şeyler.

-

Buyur canım, 2080 TL şu an. Fiyat/Performans'ta en yaklaşılabilinecek bütçeye hal budur. Git böylece al parçaları derim. Ramlerin de 8 GB bu listede, işlemcinde 6 çekirdekli, 4 te değil. Fan eklemene hemen gerek yok, stock fan çok rahat 2yıl götürür seni (fx8000lerde lazım yeni fan)
Hani cidden samimiyetle söylüyorum, benim 2000'tl bütçem olsa şu anda sana bu çıkarttığımı toplardım.

Daha da paran yetmiyor, 2000 TL'yi hiç geçemiyorsan, R7 265 almak zorunda kalıyorsan (ki onlar da kesinlikle "kötü" kart değil, sadece biz geleceğe yönelik düşündüğümüzden üst model konuşuyorduk) R7 265 TurboDuo GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar bu arkadaşı al bari, 265'ler arasında en yüksek performansılı ki bazı 270'ler ile aynı.

Untitled.png

''Oyun için ekran kartı işlemci kadar önemli'' burada bir terslik var.
Fiyat olarak kıyasladım performans olarak ise günümüz oyunları artık işlemci ile ekran kartına aynı yükte güç veriyorlar, sebep ise daha akıllı oyunlar var artık, CPU'yu zorlayan oyunlar.

Benim önerdiğim sistem senin önerdiğinden 300 TL fazla fakat performansı senin sisteminden 5 kat daha fazla.
Nvidia nın 128 bit lik ASUS ekran kartı750 TI serisinden yani senin önerdiğin 256 bit lik Power dan 2 kat daha fazla performanslı
İçinde PsycX var çünkü. Powercolor ekran kartını ucuza satabilmek için oldukça kısmalar yapan bir firma veri yolu 256 bit olsada işlemci hızı yavaş olduğundan bu veriyolları ona tam manası ile yardımcı olamıyor.
256 bit Powercolor AMD ve 128 bit Asus Nvidia ekran kartlarını kullandım ve ÖNYARGIM ı yendim !
Çünkü bende veriyollarına kafayı takanlardan dım. Ancak bu PsychX in ne kadar faydalı bir meret olduğunu anladım.
128 bit lik yerine 256 bit lik bir Nvdia olmadığı sürece 256 bit lik AMD olacağına 128 bit lik Nvidia olmasını tercih ederim.
TEST ETTİM ONAYLADIM Nvidia Önde ;)

Bu arada Berat kardeşim 2080 TL verebiliyorsan 300 TL daha fazla ver ve PİŞMAN OLMA !
Benim önerdiğim sistem sana 5 kat daha fazla performans ve uzun yıllar boyu yetecek performans zevki verecektir.
300 TL kar mı yoksa SENEYE SİTEMİ YENİLERİM BEN demek mi?
Hangisi ?

GTX 750 ti önerilmiş. Yapmayın etmeyin.
Asus Gtx750 Ti Gddr5 2Gb 128Bit Nvidia Geforce Dx11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
kötü mü?
2370 tl ye bu bence fena olmayan bir ekran kartı.

Ama 2.000 TL bu kadar oluyor ne yaparsın :(

Son kez bir sistem daha topladım bir de buna bakın, 4GB ekran kartı demiştiniz o yüzden ekran kartı 4 GB.

İşte bu;

Güzel fakat işlemciyi 6300 yapıp ram'i 4 gb yapın. Aynı fiyata denk gelecektir.

Benim önerdiğim sistem senin önerdiğinden 300 TL fazla fakat performansı senin sisteminden 5 kat daha fazla.
Nvidia'nın 128 bit'lik ASUS ekran kartı750 TI serisinden yani senin önerdiğin 256 bit'lik Power'dan 2 kat daha fazla performanslı
İçinde PsycX var çünkü. Powercolor ekran kartını ucuza satabilmek için oldukça kısmalar yapan bir firma veri yolu 256 bit olsa da işlemci hızı yavaş olduğundan bu veriyolları ona tam manası ile yardımcı olamıyor.
256 bit Powercolor AMD ve 128 bit Asus Nvidia ekran kartlarını kullandım ve ÖNYARGIM'ı yendim !
Çünkü bende veriyollarına kafayı takanlardan dım. Ancak bu PsychX in ne kadar faydalı bir meret olduğunu anladım.
128 bit lik yerine 256 bit lik bir Nvdia olmadığı sürece 256 bit lik AMD olacağına 128 bit lik Nvidia olmasını tercih ederim.
TEST ETTİM ONAYLADIM Nvidia Önde ;)

Bu arada Berat kardeşim 2080 TL verebiliyorsan 300 TL daha fazla ver ve PİŞMAN OLMA !
Benim önerdiğim sistem sana 5 kat daha fazla performans ve uzun yıllar boyu yetecek performans zevki verecektir.
300 TL kar mı yoksa SENEYE SİTEMİ YENİLERİM BEN demek mi?
Hangisi ?

Asus Gtx750 Ti Gddr5 2Gb 128Bit Nvidia Geforce Dx11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
kötü mü?
2370 tl ye bu bence fena olmayan bir ekran kartı.

R9 270x ile arasında bir hayli fps farkı var. Ayrıca 128 bit ayrıca 2gb. 256 bitlerin farkı ileri düzey oyunlarda fark edecektir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı