AMD A6 7480 Sistem Görüntü Yok

Berkay Kazancı

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 3-4 gün önce öğretmenim benden bilgisayar toplamamı istedi bende kabul ettim. Uygun fiyatlı olmasını vesaire istedi bende APU sistem kurdum kafamda.
bir internet sitesinde AMD A6 7480 işlemciyi gördüm FM2+ fiyatı da uygundu zaten sadece internette gezinmek için kullanacaktı MSI A68HM-E33 V2 anakart ve 4GB RAM siparişi verdim sistemi topladığımda ekrana görüntü gelmedi her şeyi iyice yaptığımdan eminim bu işlerden de anlıyorum çok saçma bir hata yaptım yeni farkındayım.
İnternette ne İngilizce ne Türkçe işlemci hakkında hiç ama hiç birşey bulamadım sadece satılıyor ne bir forumda yazı ne bir şey hiç birşey yazmıyor
anakart işlemci desteğine baktım AMD A6 7470 desteği var 7480 yok dedim bari iade edelim AMD A6 7480 destekleyen anakart yok piyasa bulamıyorum. Çok sinirim bozuldu öğretmene açıklamada yapamıyorum yardımlarınızı bekliyorum.
Bir BIOS uptadesi ile çözebilir miyim bilmiyorum. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart işlemciyi destekliyor.

Screenshot_20190428-210102.jpg

2018'de Carizzo APU işlemcileri destekleyen yeni bir BIOS çıkmış. Onunla anakartın BIOS'unu güncellemeyi deneyin bakalım.

Kardeş bende de aynı problem vardı. Kafayı yedim. Sonra uyumlu başka bir işlemci takarak biosu güncelledim. Diğer işlemcide ekran kart olmadan çalışmıyordu. Hey ya Rabbim. !!!! Son güncelleme içinde Carizzo APU var. Güncellemeden sonra çok şükür AMD A6 7480 çalıştı.
392011

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı