AMD A6 9500 ve R7 240 Sistem Yükseltme

DexTroN_

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Uzun zamandır sistemimi yükseltmeyi düşünüyorum ama bir türlü kararlaştıramadım. İnternette okuduğuma göre sistem yükseltince uyuşmazlık darboğaz vb. sorunlar olabiliyormuş. Bilgisiyarın donanım kısmıyla fazla bir alakam yok. Eğer sistemimi yükseltirsem GTX 1050 Tİ veya F/P ürünü ekran kartı almak istiyorum. PSU'm yeterli olur mu yazarsanız sevinirim.

Sistemim;
Ekran Kartı: AMD R7 240 2 GB DDR5
Anakart: A320 M Pro VH Plus
İşlemci: AMD A6 9500
RAM: 8 GB DDR4
PSU: 300W

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı RX 570-580 alınabilir.
Anakart dilerseniz B450 ile değiştirin, ileriye dönük olur en azından.
İşlemci kesinlikle değişmesi gerek. En kötü R3 2200G ama en kötüsü yani. Tavsiyem Ryzen 5 2600'den yana olur.
Ram şu anlık kalabilir ama tek kanal 8 GB Ram ise aynısından 1 tane daha alınarak Dual Channel 8x2 16GB Ram kullanabilirsiniz.
PSU tarafında ise kaliteli 500W 80+ veya üstü PSU tercih edebilirsiniz.

Bütçe belirtin.

Ekran kartı RX 570-580 alınabilir.
Anakart dilerseniz B450 ile değiştirin, ileriye dönük olur en azından.
İşlemci kesinlikle değişmesi gerek. En kötü R3 2200G ama en kötüsü yani. Tavsiyem Ryzen 5 2600'den yana olur.
Ram şu anlık kalabilir ama tek kanal 8 GB Ram ise aynısından 1 tane daha alınarak Dual Channel 8x2 16GB Ram kullanabilirsiniz.
PSU tarafında ise kaliteli 500W 80+ veya üstü PSU tercih edebilirsiniz.

Bütçe belirtin.
Bütçem 1300 e kadar çıkabilir

Yani RX570 önereceğim ama darboğaz yapar mı en ufak bir fikrim yok. İşlemci değişmesi gerek bence.

Peki şuanda kullandığım işlemci ile gtx 960 veya 1050 ile kullanırsam darboğaz olurmu veya bu iki kartı alırsam en kötü hangi işlemcim olması lazım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoda görüldüğü üzere işlemci %100 durumdayken ekran kartı %20-30 civarlarında dolanıyor. 1050 ve 960 neredeyse aynı performansa sahip yani pek fark yok.
Dediğiniz ekran kartları için ben en az Ryzen 5 1600 alırdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Videoda görüldüğü üzere işlemci %100 durumdayken ekran kartı %20-30 civarlarında dolanıyor. 1050 ve 960 neredeyse aynı performansa sahip yani pek fark yok.
Dediğiniz ekran kartları için ben en az Ryzen 5 1600 alırdım.
1600 İlk nesil. Tek çekirdek performansı daha düşük, performans adapte sorunları yaşayan seri. 2. Nesil alınmalı en az. Anakart, RAM, işlemci sonra ekran kartı alınabilir bu bütçeye.

Bundle: AMD Ryzen ™ 5 2400G 3.6GHz İşlemci + Asrock B450M-HDV R4.0 AM4 mATX Anakart + Adata DDR4 8GB 3000MHz SINGLE XPG GAMMIX D10 RED Ram - Kutusuz - Avantajlı Paketler - Bilgisayar Bileşenleri İleri de ekran kartı alacaksanız, RX 590 Alın. Ryzen 5 2600 yapıp, 8 GB RAM daha ekleyin. SSD ile tamamdır.

1600 İlk nesil. Tek çekirdek performansı daha düşük, performans adapte sorunları yaşayan seri. 2. Nesil alınmalı en az. Anakart, RAM, işlemci sonra ekran kartı alınabilir bu bütçeye.

Bundle: AMD Ryzen ™ 5 2400G 3.6GHz İşlemci + Asrock B450M-HDV R4.0 AM4 mATX Anakart + Adata DDR4 8GB 3000MHz SINGLE XPG GAMMIX D10 RED Ram - Kutusuz - Avantajlı Paketler - Bilgisayar Bileşenleri İleri de ekran kartı alacaksanız, RX 590 Alın. Ryzen 5 2600 yapıp, 8 GB RAM daha ekleyin. SSD ile tamamdır.
En az 1600 demiştim zaten, evet dediğiniz APU mantıklı duruyor. Bütçe yoksa bir süre idare edebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı