AMD A8 5600K Yetersiz mi?

CPTJackSparrow

Hectopat
Size 2 fotoğraf atacağım aşağıda birisi oyunun sitem gereksinimlerini diğeride benim işlmecinin oyunun istediği minimum işlemci ile karşılaştırması. İşlemcim yeterli mi anlayamadım bir kaç işlemci karşılaştırma yaptım bilinen sitelerden ama kesin bir çözüme ulaşamadım. FIFA 19 oynarken ara ekranlarda kasma oluyor. Maç içerisinde çok az kasmaya rastlanıyor ve sonra atıyor. Bilgisayarın çalışmasını hiç beğenmiyorum. Mesela film izliyorum 2. Filmi izlerken bilgisayar açılırken gelen RAM tıklama sesi geliyor zıııııtttt çıt der ya hani açılırken o ses geliyor ama bilgisayar açık ve çalışıyor. Film izliyorum yani bu işi çözemedim ekran kartı taktıktan sonra böyle oldu sanırım. FIFA sistem gereksinimlerini karşılıyor mu? Sistemim:

İşlemci: AMD A8 5600K
Ekran kartı: MSI GTX 650 Tİ
RAM: KİNGSTON 4 GB 2X
PSU: Cooler Master 600W
Anakart: GİGABAYTE F2A55M-DS2

fifa.jpgamd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses ekran kartından yada sabit diskten mi geliyor, kontrol et. Buraya ses kaydı at. Coil Whine yada bozuk HDD belirtisi olabilir o sesler. Coil Whine ise ben bilmiyorum o sesi tam ancak yardımcı olabilecek birileri vardır illaki.

İşlemciniz oyun için yeterli ama neden film izlerken bile yeniden başlattığını anlamadım. Ayrıca o seslerin gelme nedeni RAM değil sabit disktir.
hocam yeniden başlamıyor bilgisayar hani pc yi açtığınızda bi zıııtt tık diye ses gelir ya kasanın içinden film izlerken mesela o ses geliyor ama pc açık durumda yani. bir diğer sorunda mesela bilgisayarı ilk açtığımda ekrana sinyal yok geliyor psu dan elektirik anahtarından kapatıp yeniden açıyorum sinyal geliyor
Ses ekran kartından yada sabit diskten mi geliyor, kontrol et. Buraya ses kaydı at. Coil Whine yada bozuk HDD belirtisi olabilir o sesler. Coil Whine ise ben bilmiyorum o sesi tam ancak yardımcı olabilecek birileri vardır illaki.
coil whine nedir bilmiyorum ama baktım videosuna ne demek diye bende öyle bir ses yok bilgisayarı ilk açtığında kasanın içinden gelen ilk ses zıııııııtttttt tık yapıyor ya bazı kişiler ram tıklaması der hatta öyle bir ses geliyor ama bilgisayar açıkken geliyor o ses ilginç olan o

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı