AMD A9 9420 sistem Linux Mint kurulumunda donma

HarmonyDC

Hectopat
Bilgisayarıma Linux Mint kurarken bilgisayar donuyor, ben de Ubuntu'yu deneyeyim dedim o da aynı şekilde donuyor belki sorun donanımda olabilir diye aşağıya donanımımı yazdım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • AMD A9 9420
  • 4 GB RAM
  • Radeon 530 ve R5 Graphics onboard ekran kartı
  • Bilgisayarın tam adı Lenovo İdeapad 320 15-AST olarak geçiyor

Son düzenleme:
İşlemci ve bellek yetersiz kalıyor. Size önerim daha lightweight bir Linux sürümü kurmanız. Lubuntu'yu bu konuda önerebilirim.

Ama ubuntuyu bundan daha düşük sistemlerdede çalıştırdım. Sizce sorun başka bir sebepten ötürü olamaz mı ? Ayrıca web de yaptığım araştırmaya göre kurulum menüsünde nosplash nodomest bir seçeneği öneriyorlar konuyla ilgili bilginiz varsa açıklarmısınız ?

İşlemci ve bellek yetersiz kalıyor. Size önerim daha lightweight bir Linux sürümü kurmanız. Lubuntu'yu bu konuda önerebilirim.

Ama ubuntuyu bundan daha düşük sistemlerdede çalıştırdım. Sizce sorun başka bir sebepten ötürü olamaz mı ? Ayrıca web de yaptığım araştırmaya göre kurulum menüsünde nosplash nodomest bir seçeneği öneriyorlar konuyla ilgili bilginiz varsa açıklarmısınız ?
Ayrıca Lubuntuyu hemen indirip yazdırıyorum bakalım bunda da sorun çıkacak mı ?

Sorunun donanımsal bir yetersizlikten kaynaklandığını hiç sanmıyorum, en fazla uyumsuzluk olabilir. Ubuntu'yu live boot olarak çalıştırabiliyor musunuz? Eğer çalıştırabiliyorsanız,
inxi -Fxxxza
komutunu terminalde çalıştırıp çıktısını buraya yapıştırabilir misiniz? Eğer inxi komutu bulunmuyorsa:
sudo apt-get install inxi
komutuyla yükleyebilirsiniz.

Olabilir. Benim elimde de 1. i7 ve 4GB ramli bir laptop var. Ama RAM yetersiz kalıyor. 200MB boş alan kalıyor sadece. SSDniz var mı?

Kernel update yapın.
How To Update Linux Kernel In Ubuntu | PhoenixNAP Kernel

Sistem gereksinimleri Mint için yeterli sorunun ondan kaynaklı olduğunu zannetmiyorum.
Minimum yeterliliklere bakmamak lazım. Paketler işletim sistemine yük bindirebiliyor.

GÜNCELLEME: Özür diliyorum. Sıkıntı kurulumdaymış. Ben kullanırken donuyor sanıyordum.

Merhaba, öncelikle mesajlarınız için teşekkür ederim. Sorunu linux live usb creator programıyla yazdırarak çözdüm. Tekrardan teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı