AMD Adrenalin 2020 ekranda takılma sorunları

Asmodier

Hectopat
Merhabalar, artık gına gelen AMD ekran kartımdan bildiriyorum. Bütün oyunlarımda ani droplar yaşıyorum. FPS düşmüyor ama ekranda takılmalar oluyor. Artık bu durumdan bıkkınlık geldi. Normalde bu hatayı almıyordum yeni gelen güncellemeden sonra oldu. Bu takılmayı önlemenin tek yolu "dikey senkronizasyonu" (V-Sync) açmak oluyordu. Ama gerçekten maksimum ayarla da 160 FPS alabildiğim bir oyunda neden 60 FPS sabitlemek zorunda kalayım ki çok can sıkıcı. Her neyse demek istediğim şu 60 FPS üstü bir performans alıyorum
ama bu takılmalar canımı sıkıyor. Nasıl çözebilirim ve hatanın kaynağı ne olabilir?

Not: "Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü Radeon WattMan ayarları geri yükledi" bu hatayı da alıyordum. Undervolt yaparak yani ekran kartımı düşük voltajlarda çalıştırarak çözüyordum.

Ekstra not: Monitörüm "LG22M38 21.5 "Full HD LED" ama HDMI girişi desteklemiyor. Bu yüzden de HDMI to VGA kullanıyorum.

Sistem özelliklerim:
  • İşlemci: Intel(r) Core(tm) i5-6500 CPU @ 3.20GHz 3.20 GHz
  • Anakart: MSI B150M GAMING PRO Intel B150 soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 anakart
  • SSD: Samsung 250GB 860 Evo SATA 3.0 (okuma 550 MB / yazma 520 MB)
  • Yüklü bellek (RAM): 16 GB
  • Sistem türü: 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci
  • Ekran kartı: Radeon (tm) RX 480 8 GB Graphics
  • Kullanılan Windows sürümü: Windows 10

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı