AMD Adrenalin full install indirilmeli mi?

macelian

Centipat
Daha fazla  
AMD adrenalin indirmek istiyorum ama hangisini indirmeliyim? Aslında tek amacım sürücüleri güncellemek ama full install indirdiğimde performans ayarı yapabileceğim yazıyor. Oyunlarda takılma falan yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet yapar. Yapabilir.

AMD adrenalin indirmek istiyorum ama hangisini indirmeliyim? Aslında tek amacım sürücüleri güncellemek ama full install indirdiğimde performans ayarı yapabileceğim yazıyor. Oyunlarda takılma falan yapar mı?
Ayarla da oynamayın hiç.

Bilmeden ne yapacağını hiç birşeye dokunmayın. Sonra üzülürsün.

Ben de az önce full install yaptım hiçbir şey yapmadan valoranta girdim. FPS'yi 75'e ayarladım bir süre sonra PC dondu bir daha da görüntü gelmedi. Nedir bu AMD'den çektiğim arkadaş.Şu an PCyi sıfırlıyorum 😀

Konu AMD olduğu için hiçbirisi arasında arayüz haricinde bir fark olmadığını söyleyebilirim. Kontrol paneline hakim olmak istiyorsan Full Install, 3-5 ayar olsun yeter diyorsan Minimal Install, işletim sistemi donanımı tanısın yeter diyorsan Driver Only. Her halukarda Full Install tavsiye ederim.

Adrenalin programının kodlaması biraz hatalı. Bazen kapanıyor ve yanlış. Oradaki ayarlarla oynamasanız iyi olur, ekran kartınıza yanlış bir müdahale yaparsa, durum daha beter olur. AMD, Adrenalin Software'den doğru bir OC'de yapılamaz(Hız aşırtma).

O programda, siz clock speed'i çok arttırdıkça, memory speed düşer ve sonuç olarak Fps'de düşecek. Driver kurulması yeterli ve lakin, recommended WHQL olması şart.

Yukarıda yazılan bazılarınında kendi fikirlerine ait yazılara da kulak vermeyin. Bu işin inceliklerini bilmeden, kodlama bilmeden, deneyimsiz deneyimsiz kişilerden bilgi toplamayın. Kendi akıllarınca konuşuyorlar. Somut bir örnek veremezler. Yıllardır bu işle uğraşıyorum bu kadar anlamsız bir düşünce da görmedim. Herkese kulak vermeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı