AMD Adrenalin kontrol paneli açılmıyor

dogusgulmez1

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, benim MSI RX 6650 XT Gaming AMD ekran kartım var sıkıntı şu masaüstün de sağ tıklayıp kontrol paneline girmek istediğim de açılmıyor. 2-3 saniye farenin yükleme simgesi çıkıyor sonra açılmıyor sağ alta AMD simgesine fare imleç getirdiğim de simge kayboluyor. DDU ile silip defalarca yüklememe rağmen aynı.

Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Selam,

Yüklemeye çalıştığın sürücü sürümü senin sistemde çalışmıyor olabilir.
Bir önceki sürümü yükleyip dener misin?

Ayrıca DDU yerine aşağıdaki bağlantıdan AMD'nin kendi sürücü kaldırma programını denemeni tavsiye ederim.

AMD Cleanup Utility

Görev Yöneticisi üzerinden kapatıp başlattan açıp bir de öyle dener misin? Ya da alt+r tuşuna basıp bir de öyle dene.

Denedim hocam hepsini denedim oyun içinde denedim yok olmuyor.

Selam,

Yüklemeye çalıştığın sürücü sürümü senin sistemde çalışmıyor olabilir.
Bir önceki sürümü yükleyip dener misin?

Ayrıca DDU yerine aşağıdaki bağlantıdan AMD'nin kendi sürücü kaldırma programını denemeni tavsiye ederim.

AMD Cleanup Utility

Bunu da yapmıştım yine aynı galiba kökten çözüm format atacağım teşekkürler.

Hocam AMD ekran kartlarında DDU ile sürücüyü silseniz bile sonrasında Windows otomatik olarak eski sürücüsünü yüklüyor yani DDU'da yaptığınız işlem bir nevi zarar görüyor ve siz driverı sorunsuz yüklediğinizi sanarken aslında çakışmaya ve hatalara sebep oluyor. Forumda AMD ekran kartlarının Windows güncellemesiyle müdahale etmeden varsayılana getirme yöntemleri mevcut. Son olarak bunu da deneyip işe yaramazsa öyle format atmanı öneririm. Benim yaptığım çözüm:

Başlata "aygıt yöneticisi" yazıp daha sonrasında "Görüntü bağdaştırıcıları" kısmından ekran kartının ismine sağ tıklayıp özellikler ve üstten "Sürücü" ye tıklayıp Sürücüye Geri Dön diyip sebep belirtip Windows'un yapmış olduğu gereksiz sürücüyü kaldırmak oluyor.

Bunu yapmadan önce elbette DDU ile silmeli daha sonrasında Windows'un tekrardan kendi ekran kartı driverını kurmasını beklemeli daha sonrasında üstte dediğim işlemdeki gibi Sürücüye geri dön demen gerekiyor. Sonrasındaysa malum ekran kartı sürücüsünü sorunsuzca kurup kullanıyorsun. Eğer ki bu yöntem ile de sorunun çözülmezse foruma Windows AMD ekran kartını kuruyor tarzında bir yorum yazmanız dahilinde alternatif çözüm yöntemleri karşınıza çıkacaktır ve mutlaka eminim ki bir tanesi işinize yarar.
sürücüye geri dönmek.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı