AMD Adrenalin RX570 gözükmüyor

Halojenia

Hectopat
Arkadaşlar bir kasamdaki anakart ekran kartımı seçiyor galiba anlam veremiyorum olay şöyle ki;
MSI H310-A Pro anakart sahibiyim 8+8 DDR4 Dual kit RAM'i mevcut, işletim sistemi yüklü ve NVIDIA GTX760 takılıydı ben bu kartı elimdeki RX570 ile değiştirmek istedim ancak hiçbir şekilde görüntü alamadım dedim ki en azından programını yükleyeyim öylelikle kartı tanır dedim bu sefer donanım olmadığı için program kurulmayı reddediyor, sonra tekrar başa döndüm RAM'ler uyuşmuyor mu acaba dedim sök tak tekli çiftli yerleri değiştirmeli falan denedim yok. Anakartın BIOS'unu downgrade upgrade vs. hepsini yaptım ancak ne yaparsam yapayım NVIDIA RTX3070 GTX760 okudu ama RX570 4 GB, RX570 8 GB kartlarımı okumadı delirmek üzereyim, AMD gibi bir çöpü nasıl evime aldım hala şaşkınım. Yazılım konusunda en ufak yardımı yok ve RX570'i anakartıma tanıtmak zorundayım, başka bir çözüm yolum yok. İş kısır döngüye girdi ve kartı anakart tanımıyor görüntü gelmiyor onboardla adrenalin yüklemeye çalışıyorum donanım yok yükleyemiyoruz diyor olay kısır döngüye girdi, kartı hurdalığa fıydırmama az kaldı, yardımcı olur musunuz?

Anakart: MSI H310'a Pro.
CPU: Intel i3-8100
RAM: Kingston 8+8 DDR4 HyperX Black Dual kit RAM.
Olayda denenen GPU'lar: Sapphire Nitro+ RX570 4 GB, Sapphire Pulse RX570 8 GB ITX, ASUS GTX 760 2 GB, MSI Gaming X Trio RTX3070.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anakartta RX570 kullandım. Sorun anakart değil.

Sizin tanıtmanız gerekmiyor. AMD kartlar da tak çalıştır olarak en azından görüntü verirler. Dün çıkmış kartlar değil onlar. Ya da farklı bir standartları yok. Görmüyorsa ya güç beslemesinde hata vardır ya da ekran kartları arızalıdır.

Eklememişim: 3 farklı anakartta AMD kartları denedim buralarda NVIDIA gibi tak çalıştır olmasa da görüntü veriyor ancak bu görüntü veren anakartlar test anakartlarım kasa olarak kullanacak olduğum anakartta yine görüntü vermiyor AMD çöpünden kastım AMD'nin çöp yazılımı çünkü NVIDIA da böyle bir hatayla asla karşılaşmadım güç beslemesi konusunda ise arıza varsa diğerleride çalışmazdı benim buradaki temel amacım AMD kartlarımı bu mo-bo ya tanıtmak veya görüntü alabilmek ancak bu yolda denediğim her sonuç karşılıksız kalıyor.

Eklememişim: 3 farklı anakartta AMD kartları denedim buralarda NVIDIA gibi tak çalıştır olmasa da görüntü veriyor ancak bu görüntü veren anakartlar test anakartlarım kasa olarak kullanacak olduğum anakartta yine görüntü vermiyor AMD çöpünden kastım AMD'nin çöp yazılımı çünkü NVIDIA da böyle bir hatayla asla karşılaşmadım güç beslemesi konusunda ise arıza varsa diğerleride çalışmazdı benim buradaki temel amacım AMD kartlarımı bu mo-bo ya tanıtmak veya görüntü alabilmek ancak bu yolda denediğim her sonuç karşılıksız kalıyor.
Kartı çalıştıramayıp yazılıma çöp demeniz ilginç doğrusu. Halbuki daha yazılımı kuramamışsınız. :D

Hocam ne demek istediğimi anlatamıyorum galiba kartın yazılımı çöp bana kartı görmeden programı kurmam diyor neyini anlamadınız? NVIDIA da kurabiliyorum ama bu kurulmuyor kardeş görmeden kurmam diyor daha nasıl anlatabilirim kartıda sistem görmüyor eğer görse zaten programı kuracağım ancak görmüyor kart görülmediği için program kurulmuyor program kurulmadığı için karttan görüntü gelmiyor ancak diğer anakartlarımda böyle bir sorun yok "yazılımı kuramamışsınız :D" yazmak burada komiklik oluyor bende kuramadığım için çözümünü arıyorum elimden ticari amaçlarda onlarca 300-400-500-5000-6000 serisi AMD kart geçti AMD yazılımında bir sorun yok diyen insan sayısı 100 kişide 10 kişiyi geçmez üzgünüm sorunumu anlayamamışsanız yapabileceğim bir şey yok cevaplamayabilirsiniz Saygılar.
Kartı çalıştıramayıp yazılıma çöp demeniz ilginç doğrusu. Halbuki daha yazılımı kuramamışsınız. :D

Hocam ne demek istediğimi anlatamıyorum galiba kartın yazılımı çöp bana kartı görmeden programı kurmam diyor neyini anlamadınız? NVIDIA da kurabiliyorum ama bu kurulmuyor kardeş görmeden kurmam diyor daha nasıl anlatabilirim kartıda sistem görmüyor eğer görse zaten programı kuracağım ancak görmüyor kart görülmediği için program kurulmuyor program kurulmadığı için karttan görüntü gelmiyor ancak diğer anakartlarımda böyle bir sorun yok "yazılımı kuramamışsınız :D" yazmak burada komiklik oluyor bende kuramadığım için çözümünü arıyorum elimden ticari amaçlarda onlarca 300-400-500-5000-6000 serisi AMD kart geçti AMD yazılımında bir sorun yok diyen insan sayısı 100 kişide 10 kişiyi geçmez üzgünüm sorunumu anlayamamışsanız yapabileceğim bir şey yok cevaplamayabilirsiniz Saygılar.
Hangi dünyada yaşıyorsun bilmiyorum, çünkü hiçbir kart kurulu olmadan Nvidia olsun, AMD olsun yazılımını kuramazsınız. Ve arkadaşların dediği gibi bütün ekran kartları tak-çalıştır destekler. Bu kafayla zaten çözemezsin problemini.

Olmayan donanımın sürücüsü kurulmaz. Hangi marka-model olursa olsun. Program sisteme takılı ekran kartını vs. tarar, bulursa ve uygunsa kurar. Bulamazsa neyi kuracak?

Yeni konular

Geri
Yukarı