LeoBarnes

Hectopat
RAM
ADATA XPG SPECTRIX D30 3200 MHz CL 16
SSD veya HDD modeli
WD SN570 500gb
Ekran kartı
ASUS DUAL RX 6700 XT 12 GB
Anakart
ASUS PRIME B550M-K
İşlemci
R5 5600
23.2.2 sürümünü demin yükledim önceki sürümüm 22.11.2 idi sanırsam. Bu sürümü yüklerken her şeyi yeniden kur ayar falan her şeyi sil dedim sıfırdan kursun dedim driveri. Neden yükledin derseniz Forza 4'te hızlıca Chrome'a geçmek istedim oyunu oynarken ESC yapmadan bir anda Windows tuşuna bastım Chrome'a bastım zaman aşımı hatası verip hata bildirmeyi açtı bildirdim hatayı. Ve WattMan ayarlarını da geri yükledi. WattMan ayarlarım gayet iyiydi sıkıntı yoktu bu zaman aşımı olayı sinirimi bozuyor kartım sistemim normal... Yeni sürümde ise bir WattMan ayarı yaptım 1080p 0X MSAA stres test FurMark'a girdim WattMan hatası verdi yaptığım bir ayarı uyguladıktan sonra.(kısa özetlersem 2500-2600MHz GPU clock, VRAM hızlı zamanlama 2112VRAM clock, güç ayarı 2'de falandı yanlış hatırlamıyorsam, yani normalinden 2-3 puan yükselttim, önceki sürümde 15 de yapsam bir şey olmazdı 2-3 yapmayı denemedim galiba ama aslında gücü aynı çekiyorlar aşağı yukarı bence fazla olanı ayarladığında da, Max fan hızı da işe yaramıyor 66 falan da yapsam istediği hıza çıkarıyor neyse bunda bir şey yok.)
Önceki sürümümde asla WattMan hatası almazdım bu ayarlarla. Çünkü en çok o sürümde denedim WattMan ayarı yapmayı ve FurMark'ta hiçbir şekilde WattMan almadım kapanma olmadı çok güzel geçti testleri 3070 Ti'ları tokatlıyordu. 14500 civarı 1080p 0X MSAA'da skorum vardı. 241-245FPS diyeyim siz anlayın, kart az ısındıktan furmarka alıştıktan sonra 243-245 arası alıyordu. Her şey iyiydi bu sürümde bazı hataları düzeltmiştim ama zaman aşımı hataları hariç, boş yere geliyor hiçbir sorun yokken, az çok anlarsınız yaşamışsınızdır eski bilgisayarımda da aynıydı ani bir hareket yapınca çökme oluyordu oyunlarda, neden derseniz Forza'da araba gidiyor diyelim müzik falan açık oyunu durdurmadınız ESC yapmadınız direk, windows tuşuna basıp Chrome'a tıkladınız öyle bir durumda bence zaman aşımı olması normal ardından da bir karışıklıkla WattMan ayarlarını sıfırlıyor, performansta hiçbir sıkıntı yok pencereye almazsam, AMD kart driverlarının çoğunda pencere sorunlarından bahsediliyor film izlerken pencere açılırsa görüntüde bozulma vs. çok uzun yazdım umarım anlamışsınızdır. Bu durumu nasıl çözebilirim? 2.-3. kez falan sürücü kurmuş olacağım bunu yaparsam, sürekli DDU ile sürücü kaldırıp kurmak zarar oluşturur mu? O dönmeyi düşündüğüm sürüm( adrenaline 22.11.2) gözlemlediğim kadarıyla güzeldi sizin de düşüncelerinizi bekliyorum.
Bir sorum daha var 22.11.2 sürümü ne zaman çıktı? Ayın 30'unda çıktığını gördüm herhalde ama hangi ay falan sürümü de tam okumadım silerken, bunu da bir aydınlatın bu sürüm ve yakın sürümleri ve çıkış tarihlerini yazarsanız iyi olur.

Son düzenleme:
FurMark'da hata veriyorsa sorunu yazılımsal nedenli sanmak anlamsız. Muhtemelen donanımsal bir arıza.

Aynı sürücüyü ben de kullanıyorum bu arada, bir kere bile WattMan almadım. Dediğim gibi, sizdeki sorun yazılımsal değil gibi.

FurMark'da hata veriyorsa sorunu yazılımsal nedenli sanmak anlamsız. Muhtemelen donanımsal bir arıza.
Aynı sürücüyü ben de kullanıyorum bu arada, bir kere bile WattMan almadım. Dediğim gibi, sizdeki sorun yazılımsal değil gibi.
Kral donanımda bi sıkıntı yok eminim bu driverla alakalı herşeyin içine etti güzeldir dedik yükledik ben şimdi eskisine dönebilir miyim dönsem ne olur ki onda devam ederim dediğim gibi herşey iyiydi orda, ki ben bilgisayarı aldığım ilk zamanlarda emin olmayıp servise gönderdim testleri yapıldı normal bir kart.

Açıkçası ben her sürümde güncelleyip güncel kullanıyorum WHQL kullanmıyorum çünkü henüz bir sorun yaşamadım. 6600, 6600XT şu anda da 6700XT kullanmaktayım. WattMan'ın ben ekran kartı bazlı olduğunu artık kesinlikle düşünmüyorum tamamen sisteminiz diğer parçalarıyla bütün sorunlu olduğunu düşünüyorum bu konuda bir araştırma yapmadım sadece bu kadar WattMan WattMan sorunları var deyip ben hiçbir AMD kartımda yaşamadıysam hatayı kartta aramam bu kadar şanslı bir insan değilim çünkü :D DDU ile GM de silip WHQL sürüme geçiş yapabilirsiniz bir zararı yok.

Kral donanımda bi sıkıntı yok eminim bu driverla alakalı herşeyin içine etti güzeldir dedik yükledik ben şimdi eskisine dönebilir miyim dönsem ne olur ki onda devam ederim dediğim gibi herşey iyiydi orda, ki ben bilgisayarı aldığım ilk zamanlarda emin olmayıp servise gönderdim testleri yapıldı normal bir kart.
DDU ile silip tekrar kurun, bir de öyle deneyin. Ayrıca Furmark puanlarına da çok takılmayın, AMD'den Auto OC verip, SAM'de aktif ettiğiniz zaman salt oyun performansı 3070 ve Ti arasında bir yere konumlanıyor.

Açıkçası ben her sürümde güncelleyip güncel kullanıyorum WHQL kullanmıyorum çünkü henüz bir sorun yaşamadım. 6600, 6600XT şu anda da 6700XT kullanmaktayım. WattMan'ın ben ekran kartı bazlı olduğunu artık kesinlikle düşünmüyorum tamamen sisteminiz diğer parçalarıyla bütün sorunlu olduğunu düşünüyorum bu konuda bir araştırma yapmadım sadece bu kadar WattMan WattMan sorunları var deyip ben hiçbir AMD kartımda yaşamadıysam hatayı kartta aramam bu kadar şanslı bir insan değilim çünkü :D DDU ile GM de silip WHQL sürüme geçiş yapabilirsiniz bir zararı yok.
WHQL kullanmıyorum derken, başka bir türü mü var driverların?
GM dediğiniz neydi ayrıca?
Bir de bakın eminim sistemim birbiriyle uyumlu yani ben anlamadım ne bu ısrar bozuk değil sistem o kadar test yaptım gerizekalı mıyım ben.
Hem de ddu ile tekrar eski sürümüme dönersem bi sıkıntı olmaz diyorsunuz o zaman yaparım yani mantıken de bişey olmaz bence düzgün yapılırsa doğru mudur?

23.2.2 WHQL olduğu için ben DDU ile kaldırıp tekrar bu sürümü kurmanızı öneririm. Yine problem olursa o zaman 22.11'e dönersiniz benim fikrimce.

22.11.2 de WHQL sürüm. İçimden bir ses 23.2.2'yi salla gitsin diyor. Az sonra gidip tekrar denerim 3-5 bir şey. OC UV yaptığım en iyi sürüm 22.11.2 DDU ile kaldırmayı düşünüyorum şuankini. Adrenaline'e sildirdim öncekini bir zahmet silmiştir düzgünce, yani driver karışmasından olmaz gibi bu sorunlar. Bu sürümde durmanın manası yok gibi geldi bana.

WHQL kullanmıyorum derken, başka bir türü mü var driverların?
GM dediğiniz neydi ayrıca?
Bir de bakın eminim sistemim birbiriyle uyumlu yani ben anlamadım ne bu ısrar bozuk değil sistem o kadar test yaptım geri zekalı mıyım ben.
Hem de DDU ile tekrar eski sürümüme dönersem bir sıkıntı olmaz diyorsunuz o zaman yaparım yani mantıken de bir şey olmaz bence düzgün yapılırsa doğru mudur?

WHQL recommended yazar sayfasında onu indirin. Güvenlik modda silin.

Yeni konular

Geri
Yukarı