AMD AFMF FPS artışı sağlamıyor

AMD öyle demiş fakat 70-80 FPS üstünde gerçekten hissediyorsun. Ben 60FPS'de hissetmedim.
Doğrudur hocam. Bende rdr2 de ayar yaptım 105fps alırken 197-204 fps ye fırladı oyun. Shadow of the Tomb Raider da herşey ultra (Rtx ve 1-2 şey high ayarda) 65-70 fps alırken 156-163 fps ye çıktı.

AMD AFMF için açıklama yapmıştı garip kasmaması lazım diyenler bilginiz yoksa boş yapmayın! Konuyu çöpe çevirmişsiniz! AMD şöyle açıklama yapıyor; AFMF özelliği Frame Generation yani sahte kareler üretiyor. Temel FPS değeriniz 60 FPS'nin altında kalırsa AFMF daha fazla gecikme bindirdiğinden akıcılık hissi alamazsınız. AFMF için önerilen temel FPS değeri 60 FPS üzerinde olması gerekir. Yani kısacası 60 hrz monitöre sahip olanlar bu teknolojiden bir şey beklemesin diyor. Bu teknolojiyi FSR teknolojisi gibi düşünmeyin. Buradan bir daha söylüyorum bilgisi olmayan arkadaşlar boş yorumlar yapmayın! Bunun için yeni bir çözüm mevcut AMD'nin modlu driver sürücüsü var AFMF modlu yazılımlarda daha iyi çalışabiliyor. Ben şu an 6900 XT ekran kartımda 24.3.1 modlu yazılım kullanıyorum, AFMF pürüz sorunu büyük ölçüde çözüme kavuşmuş denemek isteyenler için tavsiye edilir.

Geri
Yukarı