AMD alınır mı?

apprentice

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben bilgisayar konusunda bilgi edinmek için çok fazla Facebook grubuna girdim. Çoğunda AMD işlemci veya AMD ekran kartı pişmanlıktır diyorlar. Sizce de doğru mu? Bazen RX570 indirimde oluyor 1050Ti fiyatına düşüyor sizce almalı mıyım? Veya i3 8100 mü almalıyım 2200G mi? Dara düştüm 😁.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 2200G ve RX 570 4GB Kombinasyonu GTX 1050 Ti+I3 8100'e ciddi fark atıyor. Test videolarına göz atın. Anlık fiyatı ile GTX 1050 Ti yada I3 8100 almak mantıklı değil. AMD ürünleri eskisi gibi sorunlu değil. FX işlemcileri geride kaldı. Artık Zen mimarisi ile üretilen işlemciler intel ile ciddi ölçüde rekabet edebiliyor. Ekran kartı olarak Navi serisi kartlar yakında çıkacak. Bu yüzden AMD RX 570 ve RX 580 modelleri fiyatlarında ciddi düşüşler var. Bu kartlar GTX 1060 3GB ve GTX 1060 6GB modelleri ile benzer performans veriyor. Fiyatları uygunsa almamanız için bir sebep yok. Bu yorumu yapan arkadaşlarınızın güncel donanım bilgisi olduğunu sanmıyorum. Geçmişte takılı kalmışlar.

AMD'ye genellikle "kötü" diyenler, eskiden babası AMD kart almış, videolarda NVIDIA görüp AMD'den ölümüne nefret eden kişilerdir.

Evet, bir süre önce AMD biraz sıkıntı yaşadı ve parasının hakkını veremedi.

Fakat şu an şahsen AMD işlemciler, Intel'e göre çok daha tercih edilebilir işlemciler.
Ayrıca AMD ekran kartlarıda orta seviyede oldukça iyi iş çıkarıyorlar, bir RX 570, 1050Ti ile neredeyse aynı fiyatta, fakat iki kart arasında gözle görülür bir fark var.

Yeni konular

Geri
Yukarı