AMD APU işlemciye en fazla kaç GB bellek atanır?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
2 GB olarak biliyorum ama bana düşük gibi geldi. 4 veya 6 yapmanın yolu var mı?

İşlemcilye RAM atamak derken ?
Apu sistemin ne demek olduğunu bilerek bu soruyu soruyorsunuz dimi?

APU sistemin içindeki ekran kartı yongasının kendine ait VRAM'i olmadığı için bellekten VRAM atar kendine...

APU yu biliyorum da onu bizim ayarladığımızı bilmiyordum. Ne oynayacaksın?

BIOS bir kurcala derim. APU kullanan azınlıkta sonuç olarak. Videosu vardır illaki.
TF2, Payday 2, CS:GO, ETS 2 benzeri orta ağırlıkta oyunlar.

İzlediğim videolarda max. 2 GB atanıyordu. Ama bunu daha fazla yapmak mümkün mü?

Bir fikrim yok ama illaki vardır. Ben benzeri şekilde Virtual Machine kurarken istediğim kadar RAM atıyorum. Ve oyunların 2 GB VRAM den fazla istemez. Sonuçta 8-10 yıllık oyunlar usta.

Bir fikrim yok ama illaki vardır. Ben benzeri şekilde Virtual Machine kurarken istediğim kadar RAM atıyorum. Ve oyunların 2 GB VRAM den fazla istemez. Sonuçta 8-10 yıllık oyunlar usta.
16 GB (8×2) bellek alıcağım için bi 6 GB atama hayali kurmuştum :) .

16 GB (8×2) bellek alıcağım için bi 6 GB atama hayali kurmuştum :) .
Ha bak APU kullanmadım ama APU ya mutlaka Dual Ram alın diyorlar. Testlerde de Dual RAM vs tek slot RAM FPS farkı bir üst seviye ekran kartı takılmış gibi fazla oluyor.(10-15 FPS fazla) Zaten Dual RAM normalde de FPS artışı veriyor. APU larda özellikle Dual ve yüksek MHZ li RAM ler iyi çalışır.

Ha bak APU kullanmadım ama APU ya mutlaka Dual Ram alın diyorlar. Testlerde de Dual RAM vs tek slot RAM FPS farkı bir üst seviye ekran kartı takılmış gibi fazla oluyor.(10-15 FPS fazla) Zaten Dual RAM normalde de FPS artışı veriyor. APU larda özellikle Dual ve yüksek MHZ li RAM ler iyi çalışır.
Biliyorum hocam zaten ben sadece max. atama miktarını sormuştum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı