AMD Athlon 3000G ile GNU/Linux kullanımı

cengover_ekin

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir masaüstü bilgisayar topluyorum. Açıklamaya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Benim buradaki soracağım şey ise tamamen GNU/Linux ile kullanım durumunda sıkıntı olur mu? Sürücü vb. sıkıntısı. APU kullanmadım daha önce. Kuracağım sistem de Fedora kde olacak. Kullanacağım uygulamalar, Blender, Kdenlive gibi uygulamalar. Bilgisi, tecrübesi olanları cevap yazmaya davet ediyorum.

Cevaplar için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bence şu anki koşullar için, Linux oyun için tercih edilmemeli. Çünkü Wine ile yüksek ayarlarda yüksek fps alsan bile, ya da Wine tabanlı Proton ile yüksek ayarda yüksek fps alsan bile, çözünürlük olarak çok kötü bir grafik maalesef bizleri bekliyor. Nedeni sanırsam DXVK'nın tam DX11 teknolojisini taklit edemediği için. Ya da Vulkan sürücüleri emin değilim ama durum bu.

Kaynaklar iyiyse, Deepin Os 15 ya da 20 kullanın derim.
Bilgisayar benden uzakta, kurdum sonra bir daha gidemedim arkadaşın yanına. O kullanıyor. Hem Deepin için iyi şeyler söylemiyorlar. Kendi kullandığım Fedora olması bir sorun yaşadığında yardım etmemi de kolaylaştırıyor. Arkadaşım bilgisayardan anlamıyor pek. Libre Office, Blender kullanıyor.

Bilgisayar benden uzakta, kurdum sonra bir daha gidemedim arkadaşın yanına. O kullanıyor. Hem Deepin için iyi şeyler söylemiyorlar. Kendi kullandığım Fedora olması bir sorun yaşadığında yardım etmemi de kolaylaştırıyor. Arkadaşım bilgisayardan anlamıyor pek. Libre Office, Blender kullanıyor.
O işler için çok iyi.

Dostum bence şu anki koşullar için, Linux oyun için tercih edilmemeli. Çünkü Wine ile yüksek ayarlarda yüksek fps alsan bile, ya da Wine tabanlı Proton ile yüksek ayarda yüksek fps alsan bile, çözünürlük olarak çok kötü bir grafik maalesef bizleri bekliyor. Nedeni sanırsam DXVK'nın tam DX11 teknolojisini taklit edemediği için. Ya da Vulkan sürücüleri emin değilim ama durum bu.
Aynı be hocam ne çözünürlükte fark var ne grafik kalitesinde. Ben yıllardır linuxta oynuyorum oyunlarımı. Aynı zamanda dualbootda olmazsa olmazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı