AMD Athlon 3000G Sisteme Kasa Önerisi

Kafaatanzi

Hectopat
Arkadaşa yaklaşık 2500 TL bilgisayar topluyorum. Oyun oynamak için değil basit günlük işleri halletmek için.

İşlemci = AMD Athlon 3000G.
Anakart = Gigabyte 320M.
RAM = Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz DDR4.
HDD = Seagate skyhawk 1TB.

Yaklaşık 1450TL tutuyor.
PSU, kasa ve monitör önerseniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU birazcik fazla sistem icin fakat almisken kaliteli bir sey alin.

4x2 gb ram al. 1x8 çok yavaş kalır.
Çift kanal Vega 3 için çok büyük bir etki yaratmıyor. Tek kanal kalabilir.
Bana pek fark etmiyor hız basit işler yapılacak muhasebe gibi fazla pahalı olmamasına bakıyorum.
Basit işleri hızlı yapmak için sisteme 1TB HDD yerine 240GB SSD alın. Gerçekten çok fark ediyor.

Kasa ve PSU olarak ise bu alınabilir. Üstte zaten önerilmiş ama burada daha ucuz.

Dediğim gibi hız önemli değil o yüzden fazla alan koydum o yüzden HDD koydum.
Sistemin açılmasını 1 dakika beklemek istersen ya da bir office programının açılmasını bile 10-15 saniye beklerim sabrım var dersen HDD alabilirsin. Yok sistem 10 saniyede açılsın office programları da 2-3 saniyede açılsın dersen SSD al.

Sistemin açılmasını 1 dakika beklemek istersen ya da bir office programının açılmasını bile 10-15 saniye beklerim sabrım var dersen HDD alabilirsin. Yok sistem 10 saniyede açılsın office programları da 2-3 saniyede açılsın dersen SSD al.
SSD ve HDD farkını biliyorum. O konu da sıkıntı yok. Ben kasa, monitör ve psu tavsiyesi istedim. Diğerlerini zaten uygun şekilde seçtim. Yine de teşekkürler.

SSD ve HDD farkını biliyorum. O konu da sıkıntı yok. Ben kasa, monitör ve PSU tavsiyesi istedim. Diğerlerini zaten uygun şekilde seçtim. Yine de teşekkürler.
Ben yine uyarayım dedim. Şahsen HDD ile çalışan sistemleri kullanamıyorum da 😂
Aradaki farkı biliyorsanız tabi ki HDD alabilirsiniz. Benim amacım aradaki fark hakkında bilgilendirmek.

Kasa ve PSU önerisini yapmıştım. Monitör olarak da bu alınabilir.

Geri
Yukarı