AMD Athlon 64 x2 4200+ ve HD 5570 Darboğaz

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Donanım sorumlusu
Arkadaslar işlemci vs bütün özellikler fotoğrafta var.
Sistemim iyi değil biliyorum ama geçici bu var. Anlamadığım olay League of legends adlı oyunda 150 186 fps gördüm max 1 anlıktı. Sonra hiç 120 90 üzerine çıkmıyor daha da cok düşüyor hatta.
40 30 gördüğüm oluyor. Darboğaz yaptığını nasıl anlarım?
İşlemci ekran kartına darboğaz yapıyor mu? Lütfen yardım edin.

234.png

1234.png

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
kartım bence gayet iyi çünkü oyunda iken alta alıp hızlıca görev yöneticisine baktığımda işlemci %90 üzerine kullanılıor sürekli kart iyi olmasa 184 fps göremezdim bence yalnısın var

şimdi işlemcini değiştir sorun çözülürmü diyorsun ekran kartım iyimi ?
Ekran kartına iyi diyemem ama işlemciye beter diyebilirim. Dar boğaz olduğunu işlemciyi değiştirirsen anlarsın. Fifa 15'i en düşük seviyede kasan bilgisayarım işlemci değişince Fifa 15'i High'da oynuyorum. İşlemci değişmesi demek anakartın değişmesi, anakart değişirse Ram'i değiştirmeniz gerekecek.
Darboğaz yaptığını nasıl anlarım?
Aşağıda ki yazın bunun kanıtı.
Anlamadığım olay League of legends adlı oyunda 150 186 fps gördüm max 1 anlıktı. Sonra hiç 120 90 üzerine çıkmıyor daha da cok düşüyor hatta.
40 30 gördüğüm oluyor.

Ekran kartına iyi diyemem ama işlemciye beter diyebilirim. Dar boğaz olduğunu işlemciyi değiştirirsen anlarsın. Fifa 15'i en düşük seviyede kasan bilgisayarım işlemci değişince Fifa 15'i High'da oynuyorum. İşlemci değişmesi demek anakartın değişmesi, anakart değişirse Ram'i değiştirmeniz gerekecek.

Aşağıda ki yazın bunun kanıtı.
anladım teşekkür ederim peki bana 150 TL civarında 0 veya 2inci el işlemci önere bilirmisin

FX-6300 işlemciyi ikinci el bulabilirseniz 150-200 TL arası alabilirsiniz. Anakartıda değiştirmek zorundasınız. Alacağınız anakart %100 DDR 3 olacağı için yeni Ramde almanız lazım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı