AMD Athlon 64 X2 ve R7 250 Darboğaz Olur mu?

LastShot5691

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar çok kısa bir süre sonra yeni ekran kartı alacağım ama darboğaz denilen bir olay varmış. Ben de size bu konu hakkında bir soru sormak istiyorum. Sizce AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4800+ (2 CPUs), ~2.5GHz bir işlemciye MSI R7 250 ekran kartı olur mu? En kısa süre içerisinde cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkür, ederim iyi forumlar (y)

AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4800+ (2 CPUs), ~2.5GHz.jpg
Msi R7 250 2GB 128 Bit DDR3 DX11.2 HDMI Ekran Kartı (R7 250 2GD3 OC).jpg

Olur olmasınada ekran kartı verimli çalışmaz. Anakartınızın destekledigi işlemcilere bakarak ikinciel ucuz yollu bir işlemci almakta fayda var.

RAM'leriniz DDR2 mi? Anakartınız DDR3 desteklemiyorsa Yeni bir anakart, DDR3 RAM, anakarta uyumlu işlemci ve daha sonra R7 250 almanızı öneririm. Yani kısaca yeni sistem toplayın.

Olur olmasınada ekran kartı verimli çalışmaz. Anakartınızın destekledigi işlemcilere bakarak ikinciel ucuz yollu bir işlemci almakta fayda var.
o zaman r7 240 almakta fayda var değil mi?

R7 250 de alabilirsiniz. Ama bana kalırsa o sistemi güçlendirmek yerine para biriktirip yeni sistem toplamak daha mantıklı.
peki r7 250x darboğaz yapacak mıdır? kaç FPS fark eder dar boğaz yaparsa?

Tam olarak kaç FPS fark edeceğini kestirmek zor ama alacağınız kart çok üst düzey değil. Ancak şu gözüme takıldı, çoğu oyunun sistem gereksinimlerini karşılamıyor işlemci.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı