AMD Athlon II X4 630 ve MSI R9 380 2GB Darboğaz Yapar mı?

Çağrı Can

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Merhabalar. İşlemcim AMD Athlon II X4 630. Güncel oyunlardan oynayabilmek amacıyla ekran kartımı yenilemek istiyorum. İleride güzel bir sistem topladığımda da kullanabileceğim ekran kartı almak istedim ve MSI R9 380 2GB düşünüyorum. Ekran çözünürlüğüm 1440*900. Bu çözünürlükte yüksek ayarlarda darboğaz sorunu yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Athlon II serisi çok eski bir seridir ve haliyle R9 380' e darboğaz yapacaktır. Sistemini en kısa zamanda yenileyeceksen al derim. Tabi güç kaynağında önemli bir faktör. Bu nedenle 12V kanalından en az 500W veren bir PSU almalısın.

Athlon II serisi çok eski bir seridir ve haliyle R9 380' e darboğaz yapacaktır. Sistemini en kısa zamanda yenileyeceksen al derim. Tabi güç kaynağında önemli bir faktör. Bu nedenle 12V kanalından en az 500W veren bir PSU almalısın.

Teşekkür ederim. Bende aynen dediğiniz gibi güvenemeyip yeni bir sistem topladım. R9 380 i5 4460 650w 80+ lı sistem yaptım forumdaki yorumlar ışığında. Tekrar sağolun ilginiz için.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı