AMD athlon sistemi upgrade etmeli miyim?

enes.johned

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sayın Technopat ailesi ve sevgili Technopat üyeleri. Videolarınızı severek izliyorum. Size birkaç sorum olacak.
Şu anda kullandığım bilgisayar Toshiba Satellite P875 bilgisayarımdan çok memnunum. Bilgisayarım 10 gb ram, Nvdia GeForce 630M ekran kartı, İntel Core i7 3630QM vs. Sizce bilgisayarım güzel mi ve sizce bilgisayarım bana 4-5 yıl gibi bir zaman gider mi?

2. sorum bundan 7 yıl önce bir bilgisayarım vardı. Onun üstüne 2 tane laptop değiştirdim. Eski bilgisayarım çok kasıyordu. Neredeyse hiçbir oyunu kaldırmıyordu. Ancak tabi bilgisayarlarımın her biri birbirinden güzel olsa da her şeyin ilki güzel olduğu gibi bunun da ilki bir başkadır. Şu anda bilgisayarım tavan arasında kullanılmamaktadır. Fakat ben bilgisayarıma çeki düzen vermek istiyorum. Sonuçta emektar.:) Eski bilgisayarımın özellikleri:
  • Ram:2,5 gb ddr3
  • Ekran Kartı:Bulunmamaktadır.
  • İşlemci: Amd Anthlon x64 (modelini hatırlamıyorum ama 7 yıllık bilgisayar oldugundan çok eski)
  • HDD: 160 Gb Samsung

Sizce bilgisayarımın birkaç parçasını değiştirsem (fazla masraf yapmayacak şekilde) bilgisayarım kullanışlı olur mu? Yoksa kasmalar devam eder ve vereceğim paraya değmez mi?

3. sorum ise ben çok fazla oyun oynayan biri olduğumda eğer alacaksam ilerde bilgisayar alacak olursam masaüstü bilgisayar mı diz üstü bilgisayar mı alıyım? (bilgisayarı çok fazla yerden yere taşıyan biriyim) Eğer oyun bilgisayarı almazsam çok oyun oynadığım için ömrü kısalır mı ?

Sorularıma cevap veren herkese tek tek teşekkür ederim. Hepinize minnettarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimde eski bir laptopum vardi seninkini bilemem hepsinide yapabilirmisin ama benim yaptiklarimi soyleyeyim.

Hdd yerine SSD takilabilirse ciddi bi gelisme gorulur.
Islemcine tam birsey diyemem ben degistirmistim baya fark etmisti (Intel Core 2 Duo almistim.)
Kullanirken yapacagin islere gore ram ekleyebilir yada birakabilirsin orasi sana kalmis.

(Ingilizce klavye icin ozur dilerim)

Hiç uğraşma o eski laptopla SSD de takılmaz işlemcisi eski. Ram takmak gerekir. Oyun bilgisayarı için kesinlikle masaüstü.

Oyun için ise tartışmasız masaüstü.

Dizüstü bilgisayarına harcayacağın rakama biraz daha katkıda bulunup 1500-2000 tl. arasına canavar sistem toplarsın.
300-500 gibi rakamlara da laptopuna anca ssd. alırsın, yanına da ram.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı