AMD Athlon X2 250 overclock

PrPredatorr

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
İşsiz Bir Meraklı
Elimde AMD'nin 2 tane işlemcisi var pcmde takılı olan AMD Athlon X2 250 işlemci biraz eski ama GTX 550 gibi ekran kartı ile rahat CS:GO falan oynayabiliyorum. Şimdi bu işlemci 32 derecede çalışıyor ben buna voltaj yükseltip 3.00 GHz'den 4.0 GHz'ye çıkarsam ısınmadığı sürece voltajı kökleyebiliyor muyuz? Çünkü elimdeki fan Cooler Master'ın 250 TL civarında fiyata sahip bir fanı yoksa sıcaklık az olsa da bir voltaj barajından sonra yanar mı? Bir de GTX 750 Ti falan çalıştırıp darboğaz yapmadan oynatır mı? Ya da diğer işlemci AMD Phenom X4 955 3.2 GHz ama o arızalı ne yapsam oyun içinde 90 derece falan yardım eder misiniz? Kasarak oynamaktan bıktım bütcem düşük yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle phenom x4 takmalısın ısı problemi varsa yeni ve güçlü bir işlemci fanı alarak ısıyı düşürebilirsin. Normal frekansı ile gtx 750ti a darboğaz yapmaz diye düşünüyorum ama o işlemci de overclock sıkıntı yaratabilir ısı problemi varsa ama kule tipi iyi bir soğutma alırsan sıkıntı olmaz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı