AMD Athlon X2 260 vs. Phenom II X6 1055T

Mert1996

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim. AMD Athlon II X2 260 işlemci kullanıyorum ve bu işlemcinin oldukça yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle kendime Phenom II X6 1055T siparişi verdim. Merak ettiğim konu şu: Yeni işlemci farkını hissettirir mi? Ayrıca stok soğutucu ile yeni işlemciyi sağlıklı bir biçimde soğutabilir miyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sistemim:

• Anakart: MSI 870A Fuzion
  • RAM: Kingston DDR3 1333 MHz CL9 4x2 RAM
  • Ekran Kartı: AMD Radeon HD4850 1GB 256 Bit
  • SSD: İntenso 240 GB INT3813440
  • PSU: Everest 550W

Çok güçlü bir işlemci farkı görürsünüz ancak 125W TDP'ye sahip. PSU 550W olsa bile markası güven vermedi. Umarım bir sıkıntı çıkarmaz. Stok soğutucu ile ısınır o işlemci.

Aldığınız işlemci eski işlemcinize göre farkını hissettirir. Stok soğutucu işlemciyi iyi bir şekilde soğutamayabilir.

Çok güçlü bir işlemci farkı görürsünüz ancak 125W TDP'ye sahip. PSU 550W olsa bile markası güven vermedi. Umarım bir sıkıntı çıkarmaz. Stok soğutucu ile ısınır o işlemci.
PSU eskiden satın almış olduğum bir anakart ile geldi, yaklaşık 6 aydır kullanıyorum, henüz bir sorun çıkarmadı fakat dediğiniz gibi bir bomba kullandığımın farkındayım ☺️ Fiyatlar yüksek olduğu için upgrade etmekte zorlanıyorum.
Aldığınız işlemci eski işlemcinize göre farkını hissettirir. Stok soğutucu işlemciyi iyi bir şekilde soğutamayabilir.
İşlemciyi satın aldığım kişi kutusuyla birlikte gelen stok fanı da pakete ekledi. Normalde 125 TDP değerine sahip işlemci almayacaktım fakat fiyat makul geldiği için satın aldım. Kargo dahil yaklaşık 110 liraya satın aldım.

PSU eskiden satın almış olduğum bir anakart ile geldi, yaklaşık 6 aydır kullanıyorum, henüz bir sorun çıkarmadı fakat dediğiniz gibi bir bomba kullandığımın farkındayım ☺️ Fiyatlar yüksek olduğu için yükseltmekte zorlanıyorum.

İşlemciyi satın aldığım kişi kutusuyla birlikte gelen stok fanı da pakete ekledi. Normalde 125 TDP değerine sahip işlemci almayacaktım fakat fiyat makul geldiği için satın aldım. Kargo dahil yaklaşık 110 liraya satın aldım.

Umarım sağlam çıkar fiyat harika.

Umarım sağlam çıkar fiyat harika.
Satın aldığım kişi internet kafe işletiyormuş ve yakın zamanda kafeyi kapatmış. İşlemciyi orijinal kutusunda paketleri ve gönderdi. X4 işlemciler bile 150 lira bandında satılıyor, gerçekten çok iyi fiyata aldığımı düşünüyorum. İşlemci geldiğinde buraya sonucu yazacağım ☺️

Satın aldığım kişi internet kafe işletiyormuş ve yakın zamanda kafeyi kapatmış. İşlemciyi orijinal kutusunda paketleri ve gönderdi. X4 işlemciler bile 150 lira bandında satılıyor, gerçekten çok iyi fiyata aldığımı düşünüyorum. İşlemci geldiğinde buraya sonucu yazacağım ☺️

8 dolara işlemci vay be :D hem de zamanının canavarı denebilir. Hayırlı olsun 🤠

8 dolara işlemci vay be :D hem de zamanının canavarı denebilir. Hayırlı olsun 🤠
Peki bu işlemci için herhangi bir Bios güncellemesi gerekli mi ? Anakartım bu işlemciyi destekliyor fakat yine de emin olmak istedim. Anakartı 1 hafta satın aldım ve hakkında pek bilgi sahibi değilim 🤐

Peki bu işlemci için herhangi bir Bios güncellemesi gerekli mi ? Anakartım bu işlemciyi destekliyor fakat yine de emin olmak istedim. Anakartı 1 hafta satın aldım ve hakkında pek bilgi sahibi değilim 🤐
Maalesef bir bilgim yok :( Konu açarsanız yardımcı olabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı