AMD Athlon X2 270 İşlemci kullanımı mouse hareket edince %100 oluyor

furkangokce

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 gündür özellikle CS:GO oynarken fark ettim bu durumu, oyunda fareyi hareket ettirmeyince FPS'm normalken hareket ettirdikçe drop yiyorum ve FPS'yi 10'a kadar düşürdüğünü görüyorum. Görev yöneticisini açtığım da normalde %10 olan işlemci kullanımı fareyi oynatmaya başlayınca artıyor %90 %100 oluyor.
Sistem: AMD Athlon X2 270, NVIDIA GT 730, 4 GB Kingston RAM, Gigabyte GA-78LMT-S2 anakart.
Format attım, virüs taraması yaptım, Driver'ları güncelledim, USB yerlerini sök tak yaptım düzelmedi yardım.

Benim sistemim ile sisteminiz çok benzer. Ben şöyle yapmıştım. İlk olarak cs go da ölüm maçı attım biraz.Sonra pc yi tuşundan kapattım. biosa girdim sicaklik 100 Derece termal macun yeniledim sorun çözüldü.
Bir de performans için güç ayarlarında işlemci min. Kullanımını %100 yapmış olabilirsiniz. Onu 85 yapın.

Benim sistemim ile sisteminiz çok benzer. Ben şöyle yapmıştım. İlk olarak cs go da ölüm maçı attım biraz.Sonra pc yi tuşundan kapattım. biosa girdim sicaklik 100 Derece termal macun yeniledim sorun çözüldü.
Bir de performans için güç ayarlarında işlemci min. Kullanımını %100 yapmış olabilirsiniz. Onu 85 yapın.
Güç ayarlarını ayarladım dediğiniz gibi en kısa zaman da termal macununu da halledicem teşekkür ederim yardımınız için bilgilendiririm sonucu.

Geri
Yukarı