Athlon II X2 270 Sistem Kapanma Sorunu

memocan12345

Hectopat
Daha fazla  
2-3 yıldır kendim topladığım kasamı sorunsuz kullanırken sistemim bir gün çalışmadı ve anakarttan olduğunu düşünerek aynı anakart modelini aldım. (DIT sesi yoktu sadece fanları döndürüyordu Power tuşu) Neyse aldım taktım çalıştı sorun çözülmüş gibi görünüyordu.

Anakartı alırken baktım çok uygun "POWERCOLOR Radeon HD6950" ekran kartı da aldım. Özelliklerine göre bedava bir kart.

Taktım anakart ve ekran kartını BIOS ayarı falan PC HDD'yi görmüyordu sonra format attım. Açtım düzgün her şeyi yükledim. Güncel sürücüleri yükledim. Buraya kadar sorun yok.

Ekran kartı neler yapıyor diye başladım oyun yüklemeye 3-5 oyun yükledim güzel oynuyorum baya higtta falan 1-2 gün sonra "ekran kararması" oluştu

Oyun sırasında birden ekran kararıyor ve (hoparlörlerden dırrrrrrrrrrrrrrrr gibi 3-5sn ses gelip ses susunca Monitörde sinyal yok yazıyor ve resetlemiş gibi açılıyor)

Bunu 1-2 ay aradım bulamadım bazen GTA5 oynarken 5dk'da bu oluyor bazen 3 saat oynuyorsun bana mısın demiyor.

Problem ısı olabilir mi diyerek işlemciyi söktüm tozunu temizleyip yeni macunladım. Bir değişiklik olmadı.

PSU aklıma geldi 350watt olan PSU ekran kartına güç veremiyor diyerek 500watt alıp değiştirdim hiçbir farkı olmadı.

Dediğim gibi GTA5'i 3-4 saat kesintisiz oynatıyor.(Genelde yani bazen oluyor oyun açıldıktan 5dk sürmeden kapatıyor anı anını tutmuyor) İnternete bazı basit flash oyunlarda kapanıyor. Bazı video sitelerine girdikten 5sn sonra kapanıyor (Youtube'da video izlerken 1080p videoları izliyorum bazen internet yavaş diye 480p'ye alıyorum 1dk sonra kapandığı oluyor)

Çözüm bulamadım ve 3-5 gündür fark ettim ki PC'nin içine video atıp GOM veya Media player ile açar açmaz 3sn'de kapanıyor.

Ben yaklaşık 5-6 aydır çözüm bulamadım. Bu neden olabilir? Artık sistem ile ekran kartının teknolojisinin uyuşmadığını düşünüyorum.

Bunun mantıklı bir açıklaması var mı acaba? Anakart değiştirdikten sonra oldu diyemiyorum. Ekran kartından oluyor da diyemiyorum. (Test programları ile %100 kapasite 30dk test ettim kapanmadı ve soğutması iyi 2 fanlı)

Sistem:
  • AMD Athlom II x2 270 Processor 3.40ghz
  • MSI MS-7641
  • 4x4 2 slot (8GB) kinston DDR3 RAM
  • Powercolor HD 6950 1GB 256bit ekran kartı
  • 500watt güç kaynağı
  • WD 1TB HDD

İşlemci baya bir düşük biliyorum ama problemin işlemci olmadığına eminim 3 yıldır kullanıyorum bir sıkıntı olmadı.
İşte o bir gün PC açılmadı (anakartın DİT sesi gelmiyordu) o gün bugün sorun var.

Kasamın içinde dışında hiçbir ekstra aksesuarı yoktur. DVD yazıcı okuyucu yok, ışıklı ledli saçma ve keyfi enerji çekici hiçbir şey yok. USB'den sadece flash disk takarım çıkarırım o kadar.

Konuyu silin lütfen Problemim İŞLEMCİ değil Aptal aptal başlık atmışsınız NE hakkınız var Ayrıca

Sinirlerimi bözdunuz 2 gündür cezalıyım sitede hiçbirşey yapmaya yetkim yok

Üyelik silmeye baktım silme seçeneğide yok

Konuyu silmeye baktım Konu benim konum değil zaten Mederatör açmış gibi hiçbirşekilde müdahale yok bari benim adımı oradan silin Kendi konuma müdahale edemiyorum

işlemci problemi olsa başlığa yazardım dimi çok zekiyseniz Cevap yazın konumu kendi küçük beyninize göre yorumlayıp yeniden yazmayın

2 gündürde saçmasapan Ceza yedim nedeni nedir hala bilmiyorum mesaj 1 ceza 1 ÇÜŞŞŞŞ KÜfür etsek diyecem haklı adamlar

Aptalca bir sistem geliştirmişsiniz siteniz bilgileriniz sizin olsun Üyeliğimi silin Epostamı listenizden çıkarın Reklam falanda göndermeyin konuyu da silin takip etmiyeceğim

Süresiz uzaklaştırma verip Eposta reklamları yollamayın sakın tamamen silin beni

Benden uzak kalın

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı