AMD Athlon X2 6000 sistem yükseltme

kaptannnn

Centipat
Merhaba millet elimde şu donanımlar var:

ASUS vento A9 chasis kasa.
Bross SZ-250L model ATX Power Supply.
X1300 512MB ekran kartı.
M2A-VM anakart.
AMD Athlon X2 6000+ 3.0GHz işlemci.
Kingston marka 800MHz 2 GB DDR2 RAM.
512 MB ek RAM marka bilmiyorum.
Samsung 80 GB 7200RPM HDD80hj model HDD.
İçinde gelen AMD kule tipi bir soğutucu.
Ekran kartının da üstünde küçük bir ek fan var.

Şimdi millet sistem bu. Asıl konu buna ne gibi yükseltmeler yapılmalı?

Lütfen git yeni sistem al demeyin hemen. Çünkü elimden geliyorsa güncel oyun ve işlerde is görebilir seviyeye çıkarabilirsem, çıkarmayı planlıyorum.

Siz bana belli bütçelere gore fikir verin. Ben de ona gore sistem parası hazırlayayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi sadece günlük kullanımlarda kullanılabilir hale getirebilirsin. Bu parçaları yukseltsen bile bu sistemlerde ve programlarda fark hissedilmez. Butce tahminen ne kadar olabilir? Ayrıca 2. el Xeon işlemcili sistemlere bakmanı tavsiye ederim. Bayağı ucuza toplanabiliyorlar.

Anakartının desteklediği ram kapasitesi ve o.c. kabiliyetini göz ardında bulundurarak fikir üretsek bile bu sisteme geliştirme yapamazsın, yapsan bile verim alamazsın. Bu sistemi satman ve satıştan aldığın paraya bir miktar bütçe ekleyip günlük işlerini yapabileceğin Xeon tabanlı 2.el sistem toplayabiliriz.

Phenom 2 X6 1100T Black Edition işlemciyi almanı tavsiye ederim (AM3'teki en güçlü işlemcilerden birisi).
Fakat günümüzde kullanılabilir hale getirmek için şunları tavsiye ederim (ucuza getirmek amaç ise):
2 GB DDR2 bellek daha al.
120 GB SSD al.
Xubuntu, Lubuntu vs gibi az kaynak gereksinimi olan bir Linux kur.
GT 420 ayarında bir ekran kartı al.

Peki bu sistemi elden cikarsam ikinci el olarak 1500tl butce ile ne yapabilirim? Veya baska fikriniz varsa ona gore tavsiye vr seçenekler koyarsanız cok memnun kalırım.
Ne kadar bütçe sizce uygun en düşük ve ortalama olarak?
Anakartının desteklediği ram kapasitesi ve o.c. kabiliyetini göz ardında bulundurarak fikir üretsek bile bu sisteme geliştirme yapamazsın, yapsan bile verim alamazsın. Bu sistemi satman ve satıştan aldığın paraya bir miktar bütçe ekleyip günlük işlerini yapabileceğin Xeon tabanlı 2.el sistem toplayabiliriz.

RX 570+R5 2600+B450 anakart alabilirsiniz, kalan donanımlar için de 16 GB RAM+80 Plus PSU olabilir o ihtiyaçlarda (siz reaksiyon göstermeseydiniz bildirim gelmeyecekti, görmedim son mesajı).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı