Amd Athlon X4 620 İçin Ekran Kartı, Ram, Anakart Tavsiyesi

Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro M1 Pro 14"
Monster Tulpar T5 V19.1
Meslek
Developer
Merhaba arkadaşlar.Eski sistemimi iyileştirmek istiyorum. 850 tl yi geçmemek kaydıyla anakart,ekran kartı,ram almak istiyorum.
Şunları almayı düşündüm(bilgisayardan fazla anlamam onu başta söyleyeyim :))

Anakart: GIGABYTE 78LMT-S2 AMD 760G& SB710 AM3+ DDR3 1333MHz(O.C.) VGA Anakart

Ram: 2x GSKILL 4GB Value DDR3 1333MHz CL9 PC3 Tek Modül Ram

Ekran Kartı: MSI R7 370 GAMING 2G GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

Psu: 350W

Psu yetersiz kalabilir diye düşündüm.

Eski sistemim :
  • İşlemci : Amd Athlon x4 620 2.6 ghz
  • Anakart :Amd 740 CHIPSET AM2+ 512 VGA PCI-E
  • Ekran Kartı:Ati Radeon Hd 4350 512 mb gddr2 DX10 64Bit
  • Harddisk:Toshiba 500 Gb 7200 Rpm
  • Ram: 2x2048 Mb DDR2 800 MHZ

Güzel olmuş ama PSU yetmez. Ana kartı değiştirmen şart değil. Ana kartı verdiğin paraya bir güç kaynağı al.

DDR2 ana kart mı kullanıyorsunuz yoksa DDR3 mü? Eğer DDR2 ise ana kartı genede değiştir. Bu arada bana kalırsa ekran kartı alma ve APU sistem kur. Hem iyi bir işlemcin olur. Hem de iyi bir ram ve ana karta sahip olursun. :)

Overclock yapmayı biliyorsan Sapphire R7 250X al sonra overclock et. Baya iyi performans verir ve daha az güç çeker. Bu arada güç kaynağını her türlü değiştirmen lazım. :)

Overclock yapmayı biliyorsan Sapphire R7 250X al sonra overclock et. Baya iyi performans verir ve daha az güç çeker. Bu arada güç kaynağını her türlü değiştirmen lazım. :)

Biraz araştırdımda hd 6850 alırsam psu almama gerek yokmuş işlemcide darboğaz olmaz bu arada ekran kartı anakart işlemci ram arasında bir uyuşmazlık yok değilmi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı