AMD Athlon X4 860K Overclock nasıl yapılır?

Browniem

Centipat
Yer
Arabic sözlere sahipler onlara minnet eylemem.
Aliexpress'te 150 liraya alacağım bir işlemci. 4.5 GHz hızına kadar hız aşırtma yapılabiliyormuş. Almadan önce overclock nasıl yapılır mantığını tam olarak anlamış değilim. Benim buradan hangi ayarlara dokunmam gerek bilgisi olan var mı? Mantığını az çok biliyorum ama hangi seçeneklerden ayar çekiliyor?

Dosya Ekleri

• xxx1.jpg
    xxx1.jpg
    117 KB · Görüntüleme: 96
Hocam bende de aynı işlemci var ama 3.7ghz normali. Sizde neden 3.2ghz acaba? Ayrıca bende overclock yapmayı denedim bios arayüzümüz aynı bende asus a55bm-e anakart var 4.5ghz ye kadar çıkardım oradan. Fakat performansta bir fark göremedim. Elektrikler gidip geldi bios normal ayarlarına dönmüş 3.7 ghz olmuştu. Ben şu videoya göre overclock yaptım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
fakat dediğim gibi elektrikler gitti geldi overclock gitmişti.

Hocam bende de aynı işlemci var ama 3.7ghz normali. Sizde neden 3.2ghz acaba? Ayrıca bende overclock yapmayı denedim bios arayüzümüz aynı bende asus a55bm-e anakart var 4.5ghz ye kadar çıkardım oradan. Fakat performansta bir fark göremedim. Elektrikler gidip geldi bios normal ayarlarına dönmüş 3.7 ghz olmuştu. Ben şu videoya göre overclock yaptım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
fakat dediğim gibi elektrikler gitti geldi overclock gitmişti.
Reis şuan bende o işlemciden yok. Alacağım zaman overclock nasıl yapılır diye sordum. Video için sağolasın.

Eğer alacaksan da alma zaten rx 560 ekran kartı ile kullanıyorum işlemciyi. Online oyunlarda baya sıkıntı yaşıyorum. Battlefield 1 online da 20-25fps yi geçmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı