AMD Athlon X4-950 vs Ryzen 3 1200

Huysuz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
AMD Athlon X4-950 ile AMD Ryzen 3 1200 arasında yari yarıya fiyat farkı mevcut. Karşılaştırmalara göre uçuk bi fark göremedim.

MSI B350M VD PRO anakartta kullanacağım.
Tavsiye eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. X4 950 öneririm ben. Yanında bir işlemci soğutucu (Dark Freezer X120 gibi) alırsanız iyi OC yapabilir ve Ryzen 3 1200'e yaklaşabilirsiniz.

Param cebimde kalsın ve yeterli bir performans almak istiyorsanız X4 950 alabilirsiniz. Ancak unutmamak lazım R3 1200 işlem performansında bir adım önde ve çarpan kilidi açık bir model.

Aradaki farkı başka bir bileşene harcayıp, işlemciyi kısa bir süre sonra yükseltecekseniz X4 950 alınabilir fakat bütçe yeterliyse ve farklı bir bileşene yatırım yapılmayacaksa, 28nm bir işlemciyi önermiyorum. Ryzen 3 1200 alınmalı.

ncak unutmamak lazım R3 1200 işlem performansında bir adım önde ve çarpan kilidi açık bir model.
X4 950'nin de çarpan kilidi açık.

Aradaki farkı başka bir bileşene harcayıp, işlemciyi kısa bir süre sonra yükseltecekseniz X4 950 alınabilir fakat bütçe yeterliyse ve farklı bir bileşene yatırım yapılmayacaksa, 28nm bir işlemciyi önermiyorum. Ryzen 3 1200 alınmalı.

X4 950'nin de çarpan kilidi açık.
Onu demeyi unutmuşum :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı