AMD Athlon XP Sisteme AMD A6 6400K Almak

• Konuyu başlatan alekto47
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B
A

alekto47

Ziyaretçi
Yardımcı olursanız sevinirim. Benim eski bir masaustu bilgisayarım var. 1o sene oldu. Üzerinde: 512 MB'lık ekran kartı modeli ATI HD Radeon 3650 AGP dir. (Sonradan almıstım.)

1 GB'lık kingston RAM var ama işlemcisi AMD athlon marka 1.14 GHz lık işlemcisi var ve PC cok yavas, inanılmaz kasıyor.

Chrome, firefox, bs player, antivirus bile zor acılıyor artık. Chrome tarayıcısı bu PC donanımı desteklenmediginden guncellemeler almayacaktır diyor.

Şimdi benim sorum şu : Ben bu PC'nin işlemcisini degiştirsem, mesela A6 AMD anthlon işlemci Vatan computer'da 165 TL yazıyor www.vatanbilgisayar.com: Amd A6 6400K Soket Fm2 3.9Ghz 1Mb Cache 32Nm İşlemçi + Hd8470D Gpu - Vatan Bilgisayar bu işlemciyi alıp taksam sorunumdan kurtulur muyum ? Çünkü anakart, internet kartı, DVD ROM, falan onlar hep eski.

Senin fikrini almak istedim, işlemciler çokta pahalı degil gibi. Linkini attığım işlemcide bayağı hızlı görünüyor fiyatı da ideal. Fikirlerini bekliyorum kardes sag ol.

Eger sistem bilgisinden göndermemi istedigin bilgi varsa Aıda64'den ekran görüntüsü alıp atabilirim:

upload_2015-4-22_21-13-1.png

Athlon XP diyoruz. Yılların işlemcisi. O sistemi satmayın bence. Çünkü işlemcisi artık bulunmuyor ve değerli. O bilgisayarı tozlu raflara kaldırın ve yeni bir bilgisayar toplayın. Zaten anakartınız A6 işlemciye uymuyor.

Türkçe Kurallarına Uymayan Mesaj
Peki ben bu bilgisayarı, bilgisayrcıya ne kadar ucrete satabilirim ? Çunku artık hiçbir işime yaramıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı