AMD Catalyst nedir?

e_emirhann

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
8GB RAM
AMD RADEON R7 200 SERİES
1TB HAFIZA
İ5 3570
Merhaba herkese. İnternette gezinirken AMD Catalyst diye bir uygulama gördüm. Benim de ekran kartım AMD olduğu için indirmeyi düşünüyorum. Peki bu uygulama ne işe yarıyor?

Merhaba herkese. İnternette gezinirken AMD Catalyst diye bir uygulama gördüm. Benim de ekran kartım AMD olduğu için indirmeyi düşünüyorum. Peki bu uygulama ne işe yarıyor?
Catalyst eski kartlar için, kartınız yeni ise kurmanız gerekmez, uyumlu olacağını da sanmam.

Ekran kartınızın ayarlarını değiştirmenize yarar. (renk ayarı, 3D ayarları vs.) Eğer kartınız güncel ise Radeon Software kurmanız gerekmekte.

Ekran kartı AMD ise AMD Radeon Software kurun sürücü güncellemeleri gibi birçok ayarı yapabiliyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Adrenalin-Radeon Software'ın 2015'den önceki sürümü ve ismi. 2015'den sonra çıkan kartınız varsa kuramazsınız ki 2009'da çıkan HD serisi kartlardada Adrenalin desteği var.

Ekran kartı AMD ise AMD Radeon Software kurun sürücü güncellemeleri gibi birçok ayarı yapabiliyorsunuz.

Zaten adrenalin-Radeon Software driver ile geliyor.

AMD Adrenalin-Radeon Software'ın 2015'den önceki sürümü ve ismi. 2015'den sonra çıkan kartınız varsa kuramazsınız ki 2009'da çıkan HD serisi kartlardada Adrenalin desteği var.

Zaten adrenalin-Radeon Software driver ile geliyor.
Ben yükleyerek site üzerinden kurdum ayrıca neden kahkaha emojisini attınız anlayamadım, hatam varsa düzeltirdiniz zaten. Arkadaşımdada aynı şekilde amd ekran kartı bulunuyor kendisinede amdnin kendi sitesinden yükleyerek kurduk.

Ben yükleyerek site üzerinden kurdum ayrıca neden kahkaha emojisini attınız anlayamadım, hatam varsa düzeltirdiniz zaten. Arkadaşımdada aynı şekilde amd ekran kartı bulunuyor kendisinede amdnin kendi sitesinden yükleyerek kurduk.
Çünkü zaten Redeon Software veya diğer adıyla Adrenalin Driver ile geliyor. ve arkadaş AMD kartı olduğuu belirtmiş.

Çünkü zaten Radeon Software veya diğer adıyla adrenalin driver ile geliyor. Ve arkadaş AMD kartı olduğuu belirtmiş.

Hocam bende zaten aynı şeyi dedim fakat bende direkt olarak gelmedi aynı şekilde arkadaşa da oldu. Kendimiz software uygulamasını kurarak yaptık.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı