Çözüldü AMD chipset driver yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DeathFire

Kilopat
Makaleler
12
Yer
Ankara
1601470308887.png

Anakartımın kendi sitesindeki ve AMD'nin kendi sitesindeki son sürücüleri(önceki sürüm de dahil) denedim yine aynı sonuç.

(MSI B450M Pro-VDH / Ryzen 5 2600)

Şu an kullandığım sürücü:

1601470773838.png

BIOS sürümü :

1601471155569.png

Son düzenleme:
Çözüm
Maalesef.
Sorunu uzun zaman sonra yeni SSD aldığım için temiz format sonrası çözüldüğünü gördüm.

Çözüm ise 2.04.04.111 sürümünü yüklememek. Zira kaldırılmıyor hangi konudaki yöntemi denerseniz deneyin. Zaten bu sürümde bilinen hatalarda yeni sürüme geçerken chipset driver yüklemesini yaptırmadığını yazmışlardı.

Durduk yere BIOS güncellemesi yapmayın sırf bu hata yüzünden.
Bios sürümünüz çok eski herhalde. Önce bios güncelleyin hocam.

BIOS sürümünden memnunum. Yeni BIOS sürümünde sorunsuz çalışacağının garantisi yok(OC değerleri vs.) ve elektrik kesintisi olacak diye gereksiz gerilmek istemiyorum :)
Hocam kusura bakmayın ama bu anlayışla hiç bir öneri size fayda etmez. Bios sürümü siz memnun olun diye çıkmıyor, hata ve eksikleri düzeltiyor ileri de çıkacak sürücüler ile uyumlu olsun diye çıkıyor. Benim başka önerim yok kolay gelsin.

BIOS sürümü dahil kullanıcı için yapılan her güncelleme kullanıcıyı memnun etmek için çıkar. Öncelikli amaç kullanıcı memnuniyeti ve bileşen uyumluluğu sağlamaktır. Garantisi olmayan bir öneri verip geri çekilmekle olmaz bu işler. İyi günler.

BIOS sürümü dahil kullanıcı için yapılan her güncelleme kullanıcıyı memnun etmek için çıkar. Öncelikli amaç kullanıcı memnuniyeti ve bileşen uyumluluğu sağlamaktır. Garantisi olmayan bir öneri verip geri çekilmekle olmaz bu işler. İyi günler.
Garantili öneriyi de ilk defa duyuyorum. Güncellemenin bileşen uyumluluğu sağlamak olduğunu zaten biliyorsunuz daha fazla söze gerek yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı