Çözüldü AMD chipset sürücüsü eksik dosya

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alpha Frozen

Hectopat
Anakart
MSI B450 Gaming Plus
İşlemci
Ryzen 5 2600
Chipset sürücümü güncellemek için AMD'nin sitesinden en son sürümü indirip kurmaya çalıştığımda eksik dosya hatası veriyor. Kaldırıp tekrar kurayım dedim, kaldırırken de aynı hatayı veriyor. Yardımcı olur musunuz? @Yener K. @Enes3078
Windows 11 kullanıyorum.

1647618580462.png

Hata:

1647618414036.png

Son düzenleme:
Çözüm
SORUNUMUZ
Windows Update sonrası paketler siliniyor ama yüklü gözüküyor. Bu yüzden chipset yükleyici güncellemeye çalışıyor olmayan dosyayı güncelleyemediğinden hata veriyor.
ÇÖZÜM
Olmayan paket dosyalarını silmek. (aynen çok garip)
uwu.png
Burada 5 paket 1 tane güç planı kuruyor bu olmayan 5 paketi bilgisayardan siliyoruz.
Silmek için bu programı kullanacağız.
Programa girdikten sonra "Kaldırılıyor bölümüne giriyoruz. AMD PCI Driver, AMD PSP Driver, AMD SBxxx SMBus Driver, AMD GPI02 Driver, Promontory_GPIO Driver" bu 5 inide siliyorsun.
Ardından Chipset yükleyici programından paketi yüklüyorsun, paketlerin çalıştığından emin olmak için sistemi yeniden başlatıyorsun.
Aygıt Yöneticisi'nden hangi sürücü kurulmuyorsa ona sağ tıklayıp sürücü güncelleştir dedikten sonra C:\AMD\Chipset klasörünü göstereceksiniz, o oradan kendine ait sürücüyü bulup güncelleştirecek.
Hocam elle seç diyorum, seçtirmiyor. Klasör olarak istiyor (Yani seçenekler öyle). İndirdiğim Chipset'i klasöre dönüştürmemin yolu var mı acaba?
1647622540109.png

Yeni klasör yazan yere bu şekilde attım sürücüyü, yukarıda attığım resimde yeni klasörü seçtiğim zaman sürücünün en güncel haline sahipsiniz diyor.
1647622648415.png

Hocam aynı sorunu 2 gündür yaşıyordum ben de bugün çözdüm.
Şu an dışarıdayım eve gelince yazarım.
Bekliyorum hocam.

SORUNUMUZ
Windows Update sonrası paketler siliniyor ama yüklü gözüküyor. Bu yüzden chipset yükleyici güncellemeye çalışıyor olmayan dosyayı güncelleyemediğinden hata veriyor.
ÇÖZÜM
uwu.png
Burada 5 paket 1 tane güç planı kuruyor bu olmayan 5 paketi bilgisayardan siliyoruz.
Programa girdikten sonra "Kaldırılıyor bölümüne giriyoruz. AMD PCI Driver, AMD PSP Driver, AMD SBxxx SMBus Driver, AMD GPI02 Driver, Promontory_GPIO Driver" bu 5 inide siliyorsun.
Ardından Chipset yükleyici programından paketi yüklüyorsun, paketlerin çalıştığından emin olmak için sistemi yeniden başlatıyorsun.

Çözüm
SORUNUMUZ
ÇÖZÜM
Eki Görüntüle 1335817
Hocam öncelikle çok teşekkür ederim. Bu program ile kaldırmaya çalışırken de aynı hatayı veriyor, Windows kendisiyle savaşıyor resmen 😂 Her yerden fırlıyor bu hata:
1647623456899.png

Hocam öncelikle çok teşekkür ederim. Bu program ile kaldırmaya çalışırken de aynı hatayı veriyor, Windows kendisiyle savaşıyor resmen 😂 Her yerden fırlıyor bu hata:
Eki Görüntüle 1335825
Bu arada AMD chipset driversi kaldırmasaydınız keşke o bu paketin içinde kuruluyormu bilmiyorum.
Programı kapatın sadece ismini verdiklerimi silin silinirken hata verebilir tamam tuşuna basın 15 saniye içinde siler çok uzun sürmez.

Bu arada AMD chipset driversi kaldırmasaydınız keşke o bu paketin içinde kuruluyormu bilmiyorum.
Hocam en başından beri amacım onu güncellemekti. Yanlış bir şey yapmamışımdır umarım 😅
Hocam hata verdiği için programı kapattığımı söylemiştim. Yine de Chipset sürücüsünü tekrar kurmaya çalışarak şansımı deneyeyim dedim ve sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Sanırım program sürücüyü kaldırabilmiş işe yaradığına göre. Herkese desteği için çok teşekkür ederim :) @Serhat511 @Yener K. @Emir M.
1647624182269.png

Son düzenleme:
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Revo installer ile eski chipset sürümünü kaldırdım yenisini yüklemeye çalıştığım da bu sorunu yaşıyorum. :( yardımcı olacak var mı?

Dosya Ekleri

• chıpset hata.png
    chıpset hata.png
    400,4 KB · Görüntüleme: 30
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Revo installer ile eski chipset sürümünü kaldırdım yenisini yüklemeye çalıştığım da bu sorunu yaşıyorum. :( yardımcı olacak var mı?

Alt kısımda çıkan "yükleme günlüğü" veya "yükleme özeti" bölümlerinden hangi sürücülerin hata verdiğini bulun.(tavsiyem hepsinin isimlerini alın.)
Microsoft'un sağladığı yazılım ile bu sürücülerin hepsini kaldırın.
Bu işlemden sonra hata almadan chipset sürücülerini kurabilirsin.

Geri
Yukarı