"AMD crash Defender" hatası

Orheyn

Decapat
RAM
3200Mhz 2x8 Gskill CL16
SSD veya HDD modeli
KIOXIA 480GB SSD
Ekran kartı
RX6600 ASUS DUAL
Anakart
H510M-E
İşlemci
I5-11400F
"AMD crash Defender yanıt vermeyen bir ekran kartı sürücüsü nedeniyle olası bir sistem çökmesini veya takılmayı algıladı ve başarıyla kurtardı."
Among Us oynarken böyle bir hata aldım, 5 saniye ekran karardı, açıldığında 2-3saniye bozuk ekran gördüm sanki bilgisayar bozulmuş gibi. Sonra bu hata geldi ve düzeldi. Oyun ise tıkladığımda beyaz ekrandaydı tıklayınca yanıt vermeyi durdurdu yazıyordu. Discorddaydım, herkesin sesi gitti. Bu neden kaynaklanır acaba? Dandik bir PSU kullanıyorum acaba ondan mıdır? Bir de eski bir laptop HDD'si takılı PC'de ama ne Discord ne de Among Us bu sürücüye yüklü değil. Bir de bazen ekran 100ms süreyle ve 5 saniyelik periyotlarla göz kırpma tarzında kapanıp açılıyor, FreeSync açıksa kapalı; kapalıysa açık yapınca düzeliyor sorunla alakası var mıdır bilmiyorum ama bunu da eklemek istedim. Sistemi 3 hafta önce İtopya üzerinden 0 aldım. Herhangi bir overclock mevzusu yok, sadece RAM'leri xnpden 3200MHz yaptım. Bütün driverlar, Windows 11 ve BIOS güncel.

Tamam

Sorunun yazılımsal olma ihtimalini düşünerek format atmayı denediniz mi? Ben bi temiz kurulum yapıp bütün sürücüleri baştan yüklemeyi düşünüyorum

Son düzenleme:
Tamam

Sorunun yazılımsal olma ihtimalini düşünerek format atmayı denediniz mi? Ben bi temiz kurulum yapıp bütün sürücüleri baştan yüklemeyi düşünüyorum
Yaptım hocam ki pcyi ilk kurduğumda işletim sistemi kurmadan bios kurdum, kendi sitelerinden son sürüm driver indirdim ve ilk aldığımdan beri var bu problem.

Tamam

Hocam senin ekran kartı modeli işlemci modeli ve psu marka ve değerlerini öğrenebilir miyim? Bir de hepsini kendin sıfır mı aldın?

Son düzenleme:
ASUS Dual RX6600 ekran kartını 3 ay önce almıştım PC toplarken.Son 1.5 aydır hiç çökme olmadı nedenini bilmiyorum üstelik herhangi bir ayar yapmadım. Sürücü kaldırma gibi bir ayar da yapmadım.22.7.1 sürücüsü yüklü.22.8.1 sürücüsünü yüklemedim.

Geri
Yukarı