AMD crash veriyor

urbast3r

Hectopat
Daha fazla  
Sapphire Pulse RX 5600XT grafik kartına sahibim. Son 2 3 aydır haftada 1 2 kere oyun oynarken crash yiyorum ve ekran siyah olup sesler kesiliyor 5 10 saniye kadar sonra düzeliyor. Voltaj ve hız ayarlarımı şu şekilde yaptım. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Ekran kartımın garantisinin bitimine 1 yıl daha var ancak garantiye göndersem bir şey çıkacağını pek sanmıyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    90,8 KB · Görüntüleme: 44
Hocam başka sürücüyle denediniz mi? DDU ile silip güncel sürücüyü yükleyip dener misiniz?

Şu an 20.4.2 sürücüsünü yükleyeceğim ve gözlemleyeceğim. Bu sorun en Sapphire karta gelen en son BIOS güncellemesini yaptıktan sonra başıma gelmeye başladı. Kartı çok fazla yorduğunu söylüyorlar. Kartı şu anki BIOS'dan bir önceki BIOS'a alma işlemini nasıl gerçekleştirebilirim bir fikriniz var mı? @Recep Baltaş.

TechPowerUp buradan uygun BIOS'u bulursanız geçebilirsiniz.

GPU-Z de bulunan BIOS sürümü Sapphire sitesinde 01/23/2020 de getirildi yazıyor ancak TechPowerUp da o tarihte gelen sürücüyü göremiyorum ancak BIOS sürümü ile TechPowerUp da yazan sürüm uyuşuyor. Hepsi birbirine benziyor hangisinin benim sürümüm olduğunu nasıl anlayabilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-03-07 224701.png
    Ekran görüntüsü 2021-03-07 224701.png
    53,8 KB · Görüntüleme: 26
  • Ekran görüntüsü 2021-03-07 224821.png
    Ekran görüntüsü 2021-03-07 224821.png
    53,4 KB · Görüntüleme: 31
GPU-Z de bulunan BIOS sürümü Sapphire sitesinde 01/23/2020 de getirildi yazıyor ancak TechPowerUp da o tarihte gelen sürücüyü göremiyorum ancak BIOS sürümü ile TechPowerUp da yazan sürüm uyuşuyor. Hepsi birbirine benziyor hangisinin benim sürümüm olduğunu nasıl anlayabilirim?
Keşke bilsem hocam? Başka bir konu açın, belki yardım edebilecek arkadaşlar çıkar.

Geri
Yukarı