AMD, DLSS Rakibi FidelityFX Super Resolution Teknolojisini Tanıttı

Bu bayağı büyük bir olay bakalım gözümüze nasıl yansıyacak. 3 ay önce bu mesajımda az çok ne olacağını tahmin etmiştim.

Ekran kartı kıtlığı yaşanan bu dönemde GTX 1060 gibi en popüler NVIDIA kartlardan birisinde bile böyle bir artış varsa piyasa düzelene kadar kimse yeni ekran kartı kovalamaz.
RTX kartlar da destekleniyor mu bilginiz var mı? Ben desteklenmiyor diye biliyorum ama.

AMD FideltyFX CAS ile düşürüyor,
Radeon Görüntü Keskinleştirme teknolojisi ile düşen çözünürlükleri kurtarıyor.
Tek fark biir tenor çekirdeği kullanıyor diğer ise yazılımla halletti işi.
Ya da Nvidia da bunun farkındaydı ama satış olsun diye bilerek işi tensor çekirdeklerine yıktı kim bilir.

Dostlar, yeni FidelityFX teknolojisinin APU ve mobil işlemcili sistemleri (RX Vega Entegre serisi) destekleyeceğini nereden biliyoruz?
AMD'nin sitesinde istediğimiz oyunların desteklenmesi için ticket attığımız kısımda RX Vega serisinden sadece 56 ve 64 modelleri bulunmakta idi. Herhangi bir bilgisi olan var mı? AMD Customer Support'a mail attım fakat epey geç cevap verecekler anlaşılan, sizlere sorayım dedim.

Dostlar, yeni FidelityFX teknolojisinin APU ve mobil işlemcili sistemleri (RX Vega Entegre serisi) destekleyeceğini nereden biliyoruz?
AMD'nin sitesinde istediğimiz oyunların desteklenmesi için ticket attığımız kısımda RX Vega serisinden sadece 56 ve 64 modelleri bulunmakta idi. Herhangi bir bilgisi olan var mı? AMD Customer Support'a mail attım fakat epey geç cevap verecekler anlaşılan, sizlere sorayım dedim.
Screenshot_20210605-215331.jpg
Dikkat ederseniz alt taraftaki yazıda "ve tüm Radeon grafikli AMD Ryzen işlemciler" yazıyor. Sağ tarafta da APU işlemci görseli var zaten.

Eki Görüntüle 1057196 Dikkat ederseniz alt taraftaki yazıda "ve tüm Radeon grafikli AMD Ryzen işlemciler" yazıyor. Sağ tarafta da APU işlemci görseli var zaten.
Teşekkürler, buna dikkat etmemiştim.
Buradan şunu anlıyoruz ki APU sistemler desteklenecek. Fakat mobil işlemciler de (U serisi işlemciler, Ryzen 5 3500U, Ryzen 7 4700U gibi) desteklenirse çok makbule geçer. Ona dair bir ibareye rastlamadım sanırım. RX VEGA diyor fakat bu ifade içerisinde mobil işlemcileri (Mobile Processors with RX VEGA'yı kastediyorum) de kapsıyor mudur acaba?

Teşekkürler, buna dikkat etmemiştim.
Buradan şunu anlıyoruz ki APU sistemler desteklenecek. Fakat mobil işlemciler de (U serisi işlemciler, Ryzen 5 3500U, Ryzen 7 4700U gibi) desteklenirse çok makbule geçer. Ona dair bir ibareye rastlamadım sanırım. RX VEGA diyor fakat bu ifade içerisinde mobil işlemcileri (Mobile Processors with RX VEGA'yı kastediyorum) de kapsıyor mudur acaba?
Radeon grafikli Ryzen işlemciler derken mobil işlemcilerde dahil. Vega'da Radeon sonuçta.

Mobil RX 6000M serisi de dahil ayrıca.

Geri
Yukarı