Çözüldü AMD driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
FOX Live Update de güncel gösteriyor.

Local Update bölümünde ise bununla karşılaştım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    27,4 KB · Görüntüleme: 216
  • Adsız.png
    Adsız.png
    46 KB · Görüntüleme: 215
Resimde gösterilen mfg jumper'ın yerini değiştir. Sonra güncellemeyi yükle.
Sizin attığınız BIOS dosyasında ki ROM dosyasını Local update den yükledim, işlem bitince yeniden başlatmam için uyarı geldi evet dedim. Bilgisayar tekrar açılmadı kasa da fanlar dönüyor fakat ekranda görüntü yok. Ve kasadaki yanan kırmızı ışık yeşil oldu bilgisayar açılmıyor şu an.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini çıkarıp taktın mı?

Sizin attığınız bios dosyasında ki ROM dosyasını Local update den yükledim
Yukarıda yazdığımı iyice okuyup anlayan için sorun çıkmazdı. Orada diyorum ki ya verdiğim dosya ile güncelleyeceksin yada live update ile. Sen live update ile verdiğim dosyayı seçip güncellliyorsun.
Verdiğim ilk dosyayı alttaki programla güncelle deseydim o şekilde yapacaktın.
Yanlış yapmışsın büyük ihtimal de BIOS'u çökerttin. Cmos reset yapıp kontrol edin. Güncelleme tamamlandı ise MFG jumper'ı eski haline getirip açın.
Açılmaz ise BIOS çöktü çünkü verdiğim ilk linkte 2 güncelleme dosyası mevcuttu ve BIOS ROM'una göre yükletecektim.

Aynı sorun benimde başıma GTX 560 Ti ile geldi. Sorun GPU çevresindeki lehimlerden kaynaklanıyor. AMD tarafında ise belleklerden kaynaklanmakta. Fırınlama tekniği (her ne kadar etkisiz denense de) bu yol ile 1 sene kullandım kartı. Umarım sorunun yazılımsaldır.

Aynı ekran kartı bende de var O.C yaptığımda oluyordu sonradan bıraktım O.C'yi düzeldi ama arada sırada tekrar yapıyor, arkadaşımda da yapıyor onda da var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı