Amd driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve...

Donanımsal sorunları çözmek üzereyim gözlemlerim ve arkadaşların tafsiyelerine göre;

Ekran kartı bozulmuş (Ati Readon 4600)
Anakart eski olduğu için (DDR 2 2006 üretim güncelleme 2007) BİOS güncellenemiyor...
İşlemci yetişemiyor Chrome açıkken %50 lerde dolanan bir işlemciden hayır beklemiyorum zaten (amd 2.80ghz)
Ram ddr2 işlemci güzel değil en azından ram den kurtaralım desek yine olmuyor ddr2 olduğu için

Durum raporu: Benim kanaatim bu PC yi bence Windows 8 bile kurtaramaz :(

PC hakkında geniş bir bilgiye sahip değilim fakat o sorunun kısmen aynısını yaşamış biri olarak söylüyorum; ekran kartın çok yüksek bir ihtimalle bozuk internette 1 kaç çözüm yolu var fakat bunlarda donanımdan kaynaklanmadığını varsayarak uygulanacak çözüm yolları. Resim ve Movie Maker ' ı bilmem ama ben o sorunu oyunlarda yaşamıştım hangi oyuna girsem oyun donuyor ve masaüstünün sağ alt köşesinde bu uyarı ile karşılaşıyordum. Çok aradım bir çözüm yolu en son bir bilgisayarcıya gitmekte buldum çözümü, bilgisayarcının söylediği aynen şuydu: ''Ekran kartının chipseti bozulmuş.'' demişti.

O zamanlar ATİ chipsetli ekran kartı kullanıcısıydım be bu uyarıyı ATİ şeklinde almıştım.Ayrıca ekran kartına bakarsan eski bir model artık ömrünün son zamanlarında ben de 3800 serisi kullanıcısıydım ayrıca da işletim sistemini değiştirmen hiçbir şeyi değiştirmiyecek bu sorunla işletim sisteminin uzaktan yakından hiçbir alakası yok diye düşünüyorum. Win7 e geçtikten sonra bu hatayla karşılaşman da tamamen bir tesadüf düşüncesindeyim ben de bu uyarıyı almadan önce internetteki sayfalarda bozukluk yaşamıştım, benim de ilk problemim böyle başlamıştı.

Yani uzun lafın kısası şimdiden geçmiş olsun ekran kartına elveda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı