AMD ekran kartı Adrenaline sürüm uyarısı hatası

Arda56403

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus B450M K RTX 3060Tİ Ryzen 5 2600 8GB Ram 1TB HDD 256GB SSD
Bugün ETS oynarken bir anda görüntü gitti yeniden başlattığımda driver hatası almaya başladım DDU ile sildim yeniden yükledim birkaç dakika sonra yine aynı şey oldu yine DDU ile sildim ama bu sefer hiç olmadı. Ekran kartımın modeli: RX 570.
Ekran görüntüsü 2023-09-14 232205.png

AMD Cleanup Utiliy dene birde buradan: https://drivers.amd.com/drivers/amdcleanuputility.exe eğer işe yaramazsa format atıp sürücü kurmayı dene. Sürücü hiç yüklenmez ise veya yüklenip mavi ekran gibi hatalar verir ise geçmiş olsun ekran kartı çipin ölmüştür.

Ekran kartınızın sürücüsünü güvenli modda silip ardından buradan 23.9.1 sürücüsünü kurar mısınız?

Örnek çözüm:

Son düzenleme:
Hocam güvenli modda tekrar kaldırmalı. Ayrıca hala sorun çözülmezse böyle bir durumun yaşanmadığı bir tarihe geri yükleme noktasına dönmek de sorunu çözebiliyor.

Geri yükleme noktası kapalı ise en iyi çözüm format, sorun yine çözülmez ise iki ihtimal var gibi biri güç sıkıntısı diğeri ise çipinin ölme ihtimali, bir arkadaşımın başına aynı sorun laptopta gelmişti. Harici amd ölmüştü. Aynı sorunları yaşadı formatlattırdım ben ekran kartı ünlem veriyor aygıt yöneticisinde sürücü kurulunca da sürekli mavi ekran yiyiyor diyordu.

Geri yükleme noktası kapalı ise en iyi çözüm format, sorun yine çözülmez ise iki ihtimal var gibi biri güç sıkıntısı diğeri ise çipinin ölme ihtimali, bir arkadaşımın başına aynı sorun laptopta gelmişti. Harici amd ölmüştü. Aynı sorunları yaşadı formatlattırdım ben ekran kartı ünlem veriyor aygıt yöneticisinde sürücü kurulunca da sürekli mavi ekran yiyiyor diyordu.
Aynı dediğiniz gibi. Eski laptobumda gta 5 oynarken harici ekran kartı yanmıştı. O saatten sonra laptop pek randımanlı çalışmadı. Umarım bu cihazın ekran kartı yanmamıştır.

Geri
Yukarı