AMD ekran kartı driver siliniyor

Rugzorimed

Decapat
Yer
İstanbul/Bağcılar
Daha fazla  
Oyun oynarken bir anda oyunun ortasında driver siliniyor ve oyundan atıyor. Ayrıca bu tek bir oyun da olmuyor Green Hell, Metro: Last Light ve Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oyunlarında oluyor 3 kere silip tekardan driveri kurmama rağmen hiçbir şekilde sorunu çözemedim. DDU ile Technopat'ta anlatılan rehbere göre de silip tekrar yükledim hiçbir şekilde değişim olmadı. Yardımcı olursanız çok iyi olur.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (40).png
    Ekran Görüntüsü (40).png
    73,2 KB · Görüntüleme: 32
Oyun oynarken bir anda oyunun ortasında driver siliniyor ve oyundan atıyor. Ayrıca bu tek bir oyun da olmuyor Green Hell, Metro: Last Light ve Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oyunlarında oluyor 3 kere silip tekardan driveri kurmama rağmen hiçbir şekilde sorunu çözemedim. DDU ile Technopat'ta anlatılan rehbere göre de silip tekrar yükledim hiçbir şekilde değişim olmadı. Yardımcı olursanız çok iyi olur.
Windows Update kendi kafasına göre driver kuruyor olabilir. Benim de başıma birkaç kez geldi. Oyundan atmıyordu ama oyunun ortasında ekran gidip geliyordu ve driver silinmiş oluyordu. Driveri tekrardan temiz bir şekilde kurduktan sonra Windows Update'yi devre dışı bırakmak geçici bir çözüm olabilir. Ayrıca Aygıt Yöneticisi'nde ekran kartına sağ tıklayıp özellikleri açıp sürücü kısmından sürücüye geri dön diyebilirsin. Bu şekilde de sorun çözülüyordu yanlış hatırlamıyorsam. İlk söylediğim yöntem kesin işe yarıyor ama ikincisini denemedim henüz.

İlk başta Aygıt Yöneticisi'nden yapılan çözümü denemeni tavsiye ederim. İşe yaramazsa ilk yazdığım yöntemi deneyebilirsin.

@Rugzorimed Orada AMD gözükmüyor diye silinmiş olmuyor. Keşke bi' teyit etseniz. Silinmesinden ziyade crash yiyorsunuzdur muhtemelen. DDU sonrası hep aynı sürücüyü mü denediniz yoksa eski sürümleri de denediniz mi? Ayrıca CSM açık mı BIOS'ta?
Eski sürümleri denemedim, en son verilen sürümü kendi sitesinden yükledim. CSM'nin ne olduğu hakkında bir fikrim yok hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı