AMD ekran kartı Driver'ları nasıldır?

Yıl olmuş 2020, hala AMD'nin sürücülerine kötü diyen kitle var. Şu anda 20.5.1 ile önceden var olan birçok hata giderildi ve gözlemlediğim kadarıyla hiçbir sorun yok. O kadar övdüğünüz Nvidia 2017'de bana az çektirmedi, ekran kartını tanımamaktan tutun da oyunlara girince bilgisayarı yeniden başlatma gibi bir çok sorun yaşadım. Gözümde, ''aMd cOK ıSInıYoR'' diyenlerden farksızsınız. Kullanmadığınız kartlar hakkında, kullanmadığınız sürücüler hakkında fanboyu olduğunuz firmaları öne atıp ezmeye çalışmayın! Bir gün tam patlayacağım, yeter artık.

Eski sistemin FX6300 stok fan var ısınmıyor ki kasam kötü olduğu halde. Sonradan wraith soğutucuya geçtim. Driver hatası dolu ama öyle veya böyle biraz araştırma ile çözülemeyecek kadar sıkıntı değil.

Eski sistemin FX6300 stok fan var ısınmıyor ki kasam kötü olduğu halde. Sonradan wraith soğutucuya geçtim. Driver hatası dolu ama öyle veya böyle biraz araştırma ile çözülemeyecek kadar sıkıntı değil.
FX serisi eski ve onlarda sorun yaşamanız aslında çok normal. Ryzen işlemcili olsa idi böyle sorun yaşamazdınız diye düşünüyorum.

Gülenlere söylüyorum. İkisini de kullanmış biri olarak sadece oyun grafiğini değiştirebildiğin (ki hiçbir zaman işime yaramadı ve bu ayarları oyun içi de yapabiliyorsun) bir programa göre Adrenalin çok daha işlevsel bir durumda.

FX serisi eski ve onlarda sorun yaşamanız aslında çok normal. Ryzen işlemcili olsa idi böyle sorun yaşamazdınız diye düşünüyorum.

Ekran kartım da eskiydi zaten, R7 370. Şubat ayında tam son nefesini veriyordu hemen ısıyı verdim ve canlandırdım. 4 ay falan geçti beni idare etti ve emekliliği geldi 😅

AMD sürücüleri problemli. Sabahtan beri driver kurarken 192 numaralı hatayı alıyorum ve bu hata bi türlü çözülmedi, ne yaptıysam olmadı. Bugün gerçekten bi güzel sövdüm AMD'ye.

@Eray Çelik DDU ile güncel sürücünü kaldır ve son güncel sürümü kendi sitesinden indirip kur bakalım.
Bu zaten yaptığım ilk adımdı. Bunun hakkında konu bile açtım henüz çözülemedi. Hiçbir şekilde driver kuramıyorum. AMD'nin yazılım kısmı gerçekten berbat. GT635M kullanırken bile 1 kere driver sıkıntısı çekmedim. Bugün AMD ciddi anlamda gözümden düştü.

Tartışma yaratmaya gerek yok forumda arat AMD ekran kartı sorunları 5700 XT sorunları gibi görürsün iyi sosyaller.
Son 3 aydır sorun yaşayan görünmemiş forumda. Bahsi geçen sorunu yaşayan kullanıcıların %90'ı ya RX570 ya da RX580 kullanıyordu.

Son 3 aydır sorun yaşayan görünmemiş forumda. Bahsi geçen sorunu yaşayan kullanıcıların %90'ı ya RX570 ya da RX580 kullanıyordu.
Aynen. Yeni gelen güncellemeleri beğendim ve Ryzen işlemcimi de temel hızında, yüksek frekanslara çıkarmayı da başardı. AMD chipset sürücüleri ile de uyumlu hal almaya başladı. AMD Ryzen Controller ile mobil tarafına da destek vermesi güzel oldu. AMD mobil ekran kartı tarafına da bu tarz bir program sunarsa tadından yenmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı