AMD ekran kartı güncellemesi geri alınıyor

Fibula

Hectopat
Daha fazla  
Geçen haftalarda AMD'nin sitesi üzerinden Radeon Software Adrenalin indirdim ve bana en güncel ekran kartı yazılımlarını gösterdi. 2 driver vardı ve alttaki beta sürümdü galiba, Microsoft lisanslı yazmıyordu. Ben de üstteki önerileni indirdim ve temiz kurulum yaptım. Ardından bugün ekranım aniden siyah oldu ve tekrar geldi. Önceden de böyle bir şey olduğu için hemen AMD Radeon yazılımı uygulamasına baktım yine eski haline mi döndü diye, ve öyle olmuştu. Açtığımda hata verdi çünkü o uygulamayı silmiş. Yeniden başlattığımda eski Radeon yazılımım vardı yine. Bugün yine yükledim aynı güncellemeyi ve Windows güncelleştirmelerine baktığımda fotoğraftaki güncelleme gözüküyor. Bunu dediğim gibi önceden yaptığım için ne olduğunu biliyorum. Var olan AMD Radeon sürümümü kaldırıyor ve eski sürüme geçiriyor beni. Şu an durdurdum güncelleştirmeleri. Otomatik olarak yapıyor çünkü. Bunu nasıl durdurabilirim bilgisi olan var mı?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-06-21 182319.png
    Ekran görüntüsü 2021-06-21 182319.png
    87,2 KB · Görüntüleme: 62
Güvenli moda geçtikten sonra DDU ile sürücülerinizi kaldırın ama Windows Update'i devre dışı bırak seçili olsun böylece tekrar açtığınızda otomatik driver kurmaz, açıldıktan sonra sürücülerinizi kurup deneyiniz.

Güvenli moda geçtikten sonra DDU ile sürücülerinizi kaldırın ama Windows Update'i devre dışı bırak seçili olsun böylece tekrar açtığınızda otomatik driver kurmaz, açıldıktan sonra sürücülerinizi kurup deneyiniz.

Fotoğrafı da atmayı unutmuşum :D. Tüm Windows güncellemelerini değil de sadece bu güncellemeyi durdurmak mümkün mü acaba?

Dediklerinizi yaptım ama güncelleştirmeleri denetlediğimde yine otomatik olarak indiriyordu ve yükledi. Aygıt yöneticisinden önceki sürüme geri döndüm şu an oldu galiba. İsteğe bağlı güncelleştirme olarak gözüküyor artık.

Geri
Yukarı