AMD Ekran Kartı ile Skylake İşlemci Uyumu

kraldede12

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar Technopat ailesi,

Sizlere şöyle bir sorum olacak. Ekran kartını MSI R9 390X modelini seçtiğim zaman işlemcinin 6600 veya 6600K olması birşey farkettiriyor mu ? Yani AMD ekran kartları OC yapılabilen işlemciler ile herhangi bir uyumluluğu var mı ?

Şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

İyi forumlar Technopat ailesi,

Sizlere şöyle bir sorum olacak. Ekran kartını MSI R9 390X modelini seçtiğim zaman işlemcinin 6600 veya 6600K olması birşey farkettiriyor mu ? Yani AMD ekran kartları OC yapılabilen işlemciler ile herhangi bir uyumluluğu var mı ?

Şimdiden teşekkürler kolay gelsin.
Bildiğim kadarıyla ekran kartının markası çok önemli değil. Sonuçta İntel ekran kartı piyasasında değil. Nvidia ve AMD ekran kartı piyasasında yani 2'si de İntel ile alakalı değil. Buyüzden sorun yaratmaz.

Aslında benim sorduğum performans farkıydı. Yani 6600K işlemci alsam yine OC yapabilirim değil mi bir sıkıntı olmaz sıf AMD ekran kartı alıyorum diye işlemciyi OC'li almak gereksiz diye bir şey yok.

Aslında benim sorduğum performans farkıydı. Yani 6600K işlemci alsam yine OC yapabilirim değil mi bir sıkıntı olmaz sıf AMD ekran kartı alıyorum diye işlemciyi OC'li almak gereksiz diye bir şey yok.
Hmm anladım. Eğer bütçeniz varsa işlemciyi Overclock edilebilenlerden almanız daha iyi. Çünkü işlemci ile ekran kartını birlikte overclock ederseniz performans tavan yapar. Overclocksuz bir işlemci alsanız arada aşırı değişen birşey olmayacaktır ancak bence overclocklu işlemci herzaman 1 avantajdır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı