AMD ekran kartı ısınma problemi

Çok teşekkür ederim.
Ayrıca su vb. bileşenleri kesinlikle kullanmayın. Islak mendil veya kolanyalı mendille hafif hafif silerek çıkarın, hassas olun. Çok fazla kalıntı varsa, çok kurumuşsa, kuru bir diş fırçası yardımıyla yine hafif hafif temizleyin. Rica ederim, iyi forumlar.

Görmez, denedim. Önerdiğim macunla 70 dereceyi geçmezken, su gibi kıvamı olan 5-10 TL'lik adi macun ile 88 dereceyi gördüm. Şu anda imkanınız yoksa, sadece macun kalıntılarını temizleyin. Kaymak gibi olsun soğutucunun ve çipin üstü. İnanın ısı değerleriniz yine düşecektir. Termal macun aldığınızda, tekrar kartı açıp macun sürersiniz, olur biter.
Tekrar teşekkür ederim dediğinizi yaptım macunların kurumuş ufalanan kısımlarını temizledim şu an maksimum 75 alıyorum. Tekrardan teşekkür ederim. :)

ETS 2 oynarken kasa içinde çok ses geldiğini fark ettim. Radeon ayarlarını açtığımda ekran kartı sıcaklığının 90 derece ve fan hızının % 90'lar da olduğunu fark ettim. GPU kullanımı ise %80-100 arası değişiyor. Sorun nedir? Ne yapmam gerekir? Ekran kartım AMD R7 240 2 GB 128 bit.

Eki Görüntüle 478888

Dostum biraz geç gördüm ondan dolayı özür dilerim :) sorunun çözümü için yeni hazırladığım videoya bakabilirsin ben bu ayarlara ekran kartı sıcaklığını 70 80'lerden 50 55'lere kadar düşürdüm videonun linki
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı