AMD ekran kartı sürücü hatası

vziirpeppe

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle selam. Sistemi alalı yaklaşık 2-3 ay oldu. Son 2 haftaya kadar sorunsuzdu fakat önce Windows ve AMD sürücü çakışması yaşadım. Windows Update kapatarak bir şekilde onu çözdüm fakat en basitinden Netflix uygulama üzerinden izlerken bir süre sonra siyah ekran alıyorum ve PC görüntü vermiyor. FIFA 23 oynarken bazı pozisyonlarda FPS çakılıyor, paket açılımında oyundan atıyor, AMD Adrenalin açılmıyor, Wallpaper Engine efektleri takılıyor falan. Sürücü en güncel olan WHQL sürümü ( 22.11.2 WHQL). Sorun yazılımsal mı donanımsal mı anlayamadım bir türlü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceki sürümleri deneyin.

Ben dün laptopa çay döktüğüm için bu benim için bir sorun olmaktan çıkmış olabilir ama, bende de özellikle Chrome üzerinden YouTube izlerken ekran anlık olarak kararıyor ve donanım çıkartma sesi geliyordu. Daha sonra ekranda AMD hata raporlama aracı çıkıyordu. Aygıt yöneticisinde ise herhangi bir eksik donanım veya ekran kartı görünmüyor, her şey yerli yerinde.

Bu durum en az 3 yıl kullandıktan sonra başladı, her türlü format sürücü vs denedim. Muhtemelen donanım kaynaklı bir durum, sizde de aynı olabilir.

ASUS Dual RX 6700 XT, güç kaynağım 600W.

Attığım linkteki driver sürümünü indirerek DDU ile temiz kurulum yapın. Driver sürücülerini kurmadan önce bilinen sorunlar vs. okuyup öyle kurunuz.

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-21-6-2

Kullandığınız 22.11.2 driver sürümündeki bilinen sorunlar kısmı:

• Video oynatma ve pencere değiştirme sırasında, bazı 240Hz yenileme hızlı ekranlar veya yüksek yenileme hızlı birincil ekran artı düşük yenileme hızlı ikincil ekran yapılandırmaları kullanan radeon™ RX 6000 serisi GPU'larda aralıklı bir sürücü zaman aşımı veya siyah ekran meydana gelebilir.
Muhtemelen hata bundan kaynaklı, dediğim driver sürümünü temiz kurulum ile yükleyin ve sonucu paylaşın bizimle.

Attığım linkteki driver sürümünü indirerek DDU ile temiz kurulum yapın. Driver sürücülerini kurmadan önce bilinen sorunlar vs. okuyup öyle kurunuz.

https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-21-6-2

Kullandığınız 22.11.2 driver sürümündeki bilinen sorunlar kısmı:

• Video oynatma ve pencere değiştirme sırasında, bazı 240Hz yenileme hızlı ekranlar veya yüksek yenileme hızlı birincil ekran artı düşük yenileme hızlı ikincil ekran yapılandırmaları kullanan radeon™ RX 6000 serisi GPU'larda aralıklı bir sürücü zaman aşımı veya siyah ekran meydana gelebilir.
Muhtemelen hata bundan kaynaklı, dediğim driver sürümünü temiz kurulum ile yükleyin ve sonucu paylaşın bizimle.

Evet, birinci monitörüm 165hz fakat ikinci monitörüm 60hz. Az önce AMD sitesindeki bir eski WHQL sürümü kurdum.

Yeni konular

Geri
Yukarı