AMD ekran kartı sürücüsü açılmıyor

burak babacan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar burada yazacağım 1. sorunun ekran kartı sürücüsünün açılmamasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.

1715172300387.png

Format attıktan sonra sorun gidericiyi çalıştırdığımda böyle bir sorun vermeye başladı. Başta çok takmadım bir işime engel olmuyor diye ama şu anda ekran kartımın driverı açılmıyor ve ben sorunun bundan kaynaklandığını düşünmeye başladım çünkü denemediğim hiçbir şey kalmadı. Her şeyi yaptım ama olmuyor, driver açılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu uygulamayı kullanın ve AMD'nin bütün sürücüleri kaldırmasını bekleyin ( güvenli moda kendisi alacaktır. ) Bütün işlemler bittikten sonra.

Sisteminizle uyumlu ekran kartı sürücüsünü buradan indirin.

Sistemi yeniden başlattıktan sonra yeniden geri dönüş sağlayın.

Hocam DDU ile kaldırıp tekrar yüklemiştim ama.

Hocam DDU ile kaldırıp tekrar yüklemiştim ama.

Bunlada yapayım yine de zaten başka yapabileceğim bir şey yok.

Bu uygulamayı kullanın ve AMD'nin bütün sürücüleri kaldırmasını bekleyin ( güvenli moda kendisi alacaktır. ) Bütün işlemler bittikten sonra.

Sisteminizle uyumlu ekran kartı sürücüsünü buradan indirin.

Sistemi yeniden başlattıktan sonra yeniden geri dönüş sağlayın.

Yaptım sonuç gene aynı hocam.

Son düzenleme:
Detaylıca tüm sistemini belirt ve sürücü programı vs. kullandın mı daha önce ?
Hayır hocam sistem Ryzen 5 2500X
RX 580 8 GB Sapphire
16 GB RAM 3200 MHZ
1 TB HDD WD olması lazım
120 GB SSD var.

Normal AMD sitesine girip indiriyordum bir anda böyle oldu sildim yükledim geri döndüm her şeyi yaptım bulamadım hala açılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows update ile tüm güncellemeleri yükle. AMD saydasından güncel sürücüyü indir.
İnterneti kes.
DDU ile AMD sil, sonra güncel sürücüyü yükle. İnternet kesili bu arada hala, sistemi bir test et. Gelişmeleri bildir.
Tamamdır hocam deneyeceğim.

Windows Update ile tüm güncellemeleri yükle. AMD saydasından güncel sürücüyü indir.
İnterneti kes.
DDU ile AMD sil, sonra güncel sürücüyü yükle. İnternet kesili bu arada hala, sistemi bir test et. Gelişmeleri bildir.

Hocam internetsiz DDU ile silip yüklemeyi denedim olmadı ama Update'i nasıl yapacagımı anlamadım.

Son düzenleme:
Eğer driver indirirken bu iki seçeneği kullanıyorsan yanlış yapıyorsun
asdsda.png

Sitede aşağı indiğinde, bu bölümden graphice seçmen ve uygun çip seti bulman gerekiyor
fsdafdsafdsfdsa.png

Bulduktan sonra Submit deyip sana uygun işletim sistemini seçmelisin
fasdfsdafsdafdsa.png

Ardından sana uygun olabilecek en güncel son sürüm driverları gelecektir
fdasfsdafdasfsdafdsa.png

İşlemler öncesinde mutlaka AMD'nin Cleanup Utility programını kullan ve bütün işlemler bittikten sonra sistemi yeniden başlat

(https://www.amd.com/en/resources/support-articles/faqs/GPU-601.html)

Ardından yukarıki adımları uygula temiz kurulum sağlanacaktır.

Yeniden olmazsa BİOS güncellemesi ve sistemin diğer güncellemelerini yaptıktan sonra dene.

Ekran Kartın için yapacağın seçenekler bunlardır. Submit dedikten sonra ilgili işletim sistemini seçmen ve " AMD Software : PRO Edition " sürümünü seçmen gerekiyor

jbgıugo.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı